Спеціальні потреби

Відвідини Обамою Золотого Храму в Індії під знаком запитання


Золотий Храм в Амрітсарі
Золотий Храм в Амрітсарі

Білий дім повідомив про підготовку Барака Обами до поїздки в Азію у листопаді. Адміністрація поки що не прокоментувала повідомлення індійських медіа про можливість скасування, під час перебування президента в Індії, відвідин ним Золотого Храму в місті Амрітсар, який є духовним центром сикхізму.

Білий дім ще не оприлюднив остаточного графіка поїздки президента Обами до Азії, яка розпочнеться зупинкою в Індії, після чого президент вирушить до Індонезії, Південної Кореї та Японії.

Як гадалося, маршрут мав пройти через Амрітсар, Мумбаї та столицю Індії - Делі, де передбачається звернення Обами до індійського парламенту. В індійських новинах повідомляється, що запланований візит Обами до Золотого Храму в місті Амрітсар тепер під знаком запитання.

У відповідь на запитання про причину можливого скасування візиту, представник Білого дому заявив:

“Є дуже багато подій, у яких президент хоче взяти участь та міст, які делегація США вже відвідала, на що в самого президента Обами не вистачить часу під час триденного візиту”.

Представник додав, що Білий дім повідомить журналістів про остаточний графік поїздки, після його затвердження.

Індійські медіа цитують лідерів сикхів, які сказали, що американська делегація, у підготовці до можливих відвідин президентом США Золотого Храму, обговорювала питання саме як Барак Обама покриватиме голову, відповідно до традицій сикхізму.

В інших повідомленнях, рішення про можливе скасування відвідин храму пояснюється «певними проблемами технічного характеру».

Голова спеціального комітету в Індії, що відповідає за дотримання релігійних традицій в святинях зазначив, що президент Обама буде запрошений до Золотого Храму, незважаючи на тип головного убору, який він собі вибере для вшанування релігійних традицій сикхізму.

Прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббс сказав, що президент має регулярні наради з командою радників національної безпеки для проведення успішного візиту до Індії. Він також наголосив журналістам на важливості американсько-індійських відносин:

“Наші відносини є дуже важливими. До речі, перший державний прийом у Білому домі, після приходу до влади президента Обами, був влаштований на честь саме прем’єр-міністра Індії Манмохана Сінґха. На мою думку, це допоможе вам зрозуміти наскільки важливими ця адміністрація вважає відносини США з Індією”.

Згідно з планом, президент Обама відправиться у поїздку до Індії та інших країн Азії після виборів, що відбудуться у США 2-го листопада.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG