Спеціальні потреби

Закордонна політика США за минулий рік в оцінці експертів


Президент Барак Обама

Протягом року, що минає, президент Барак Обама був змушений зосереджуватися на багатьох закордонних проблемах. Що можна вважати його досягненнями і невдачами за цей рік?

Американський прапор вперше за півсторіччя підняли в посольстві США у Гавані.
«Сполучені Штати погодилися офіційно відновити дипломатичні відносини з Республікою Куба та відкрити посольства», – заявив президент.

США також відіграли ключову роль у досягненні ядерної угоди з Іраном.

«Ця домовленість показує, що американська дипломатія може досягти реальних змін, які роблять нашу країну і ввесь світ безпечнішими», – додав Обама.

Літо цього року для Обами було літом дипломатії. Говорить Брюс Джонс з Інституту Брукінґса:

«Якщо наступного року ми побачимо позитивні зрушення в питаннях Ірану, Куби, України, тоді ми зможемо озирнутися і сказати, що Обама довів: американські дипломатичні і політичні зусилля справді приносять результати».

Минуть місяці, якщо не роки, коли можна буде виміряти успіхи угод з Кубою, Іраном та договору про тихоокеанську торгівлю. Можливо ще довше часу забере оцінка ефективності міжнародної угоди про протидію змінам клімату. Але навіть факт досягнення домовленості у Парижі 200 країн вражає.

«Те що Сполучені Штати і Китай – два найбільші джерела забруднення атмосфери погодилися на двосторонній підхід задля скорочення викидів, вплинуло на глобальні переговори і показало, що означає, коли два найбільші гравці діють разом», – вважає Брюс Джонс.

Але попри успіхи дипломатії, Близьких Схід упродовж року, що минає, показав, що є проблеми у вирішенні яких вона досі безсила.

Говорить Вікрам Сінг з Центру американського прогресу:

«Країни стратегічно важилвого регіону розпадаються, а реакція США і світу ще формується, і я не думаю, що хтось вже зміг знайти чарівну формулу».

Одним із завдань, які Обама ставив собі під час приходу до влади, було досягнення миру на Близькому Сході. Однак поява і розростання «Ісламської держави» в Іраку й Сирії, а також конфлікти в Ємені та Лівії показали, що ця мета, не наблизилася.

Дивіться також: Людству загрожують мікроби, бактерії стійкі до антибіотиків - попередження ВООЗ

Людству загрожують мікроби, бактерії стійкі до антибіотиків - попередження ВООЗ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

XS
SM
MD
LG