Спеціальні потреби

Обама в Греції підкреслив важливість «мирної» передачі влади у США


Президент Обама в Афінах
Президент Обама в Афінах

У промові, яку президент Барак Обама виголосив в середу в Греції, він підкреслив важливість «мирної» передачі влади у Сполучених Штатах.

«Ми важко змагаємось під час кампаній. Але навіть після виборів демократія залежить від мирної передачі влади, – сказав Обама в Афінах. – Між наступним американським президентом і мною не може бути більшої різниці… Але американська демократія є більша за будь-яку особу».

Він також повторив американську підтримку Європи та її безпеки перед лицем занепокоєння, що адміністрація Дональда Трампа може розпочати добу ізоляціонізму у Сполучених Штатах».

У вівторок він сказав, що НАТО «абсолютно життєво важливе» і «гарантує значне продовження курсу навіть у час, коли ми спостергігаємо зміну уряду у Сполучених Штатах».

Порушуючи питання, на які звернули увагу Дональд Трамп та раніші американські уряди, включно з урядом Обами, американський лідер закликав членів НАТО витрачати більше коштів на оборону.

Обама високо оцінив Грецію. На прес-конференції з прем’єр-міністром Алексісом Ципрасом, президент Обама високо оцінив країну за те, що вона витрачає на оборону більше, ніж мінімум, «навіть у ці важкі часи». Він сказав, що коли Греція може спростати вимогам НАТО, то «всі наші союзники повинні змогти це зробити».

Обама сказав, що Трамп висловив йому «велику зацікавленість» у втриманні Америкою основних стратегічних відносин. Отже одним із послань, які я зможу передати,сказав він, це його зобов’язання щодо НАТО і трансатлантичного альянсу. Американський президент, який у січні залишить посаду, сказав, що він хоче, щоб європейці знали, що «немає послаблення рішучості , якщо йдеться про зобов’язання Америки про втримання сильних і здорових відносин з НАТО».

Європейські лідери, стривожені заявами Трампа, які він зробив в ході виборчої кампанії, хотіли з’ясування ситуації з боку Сполучених Штатів.

Дивіться також: Адріан Каратницький про нові можливі призначення в майбутній адміністрації Дональда Трампа

Адріан Каратницький про нові можливі призначення в майбутній адміністрації Дональда Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

XS
SM
MD
LG