Спеціальні потреби

Доля України залежить від дій Трампа щодо Росії та НАТО


Для Трампа буде великим тестом те, як він справиться з Путіним, пише видання Washington Post. Залишається загадковим те, як новообраний президент послідовно захищав російського правителя під час передвиборчої кампанії та заперечував втручання Москви в кампанію навіть після того, як його проінформувало про це ЦРУ. Чи є Трамп просто шанувальником сили сильного Путіна, або ж він якимось чином відчуває себе зобов'язаним йому, через злом електронної пошти Демократичної партії або російські інвестиції в його бізнес?

Ми можемо не знати відповідей на ці запитання навіть тоді, коли Трамп складатиме присягу, зауважує Washington Post. Але якщо він продовжить розмову на тему ранньої зустрічі з Путіним (до інавгурації), ми побачимо, чи новий президент відрізняється від Обами і Джорджа Буша, які обидва починали з того, що намагалися культивувати режим Путіна. Путін проситиме скасування санкцій, введених Сполученими Штатами через вторгнення Росії в Україну, та альянсу США і Росії за режимом Башара аль-Асада в Сирії. Чи погодиться на це Трамп?

Якщо він це зробить, ми будемо знати, що глобальний порядок зміщується, наголошує видання Washington Post. Це тому, що позиція Трампа щодо Росії формуватиме його відносини з ключовими союзниками в Європі і на Близькому Сході. Якщо він зрадить те, що було твердою підтримкою з боку Заходу для України, лідери НАТО, починаючи з Анґели Меркель, будуть ослаблені та ображені. Менші країни в Центральній Європі будуть поспішати, щоб укласти власні угоди з Путіним. Якщо недавнє розгортання військ НАТО для стримування російської агресії в Прибалтиці розсиплеться, те саме чекає і на Альянс.

За словами Алана Поузнера, оглядача видання Die Welt, слова, якими Анґела Меркель вітала Трампа з перемогою на виборах, були насправді призначені для її європейських колег, а не для президента США, передає видання Foreign Policy. «Вона говорила їм: «Не відмовляйтеся від наших цінностей при укладанні угод із Трампом», зазначив Поузнер. Наприклад, відданість Європи Україні «не може бути продана, навіть якщо Трамп вирішить укласти велику угоду з Путіним». Поузнер стверджує, що Меркель і решті Європи доведеться навчитися справлятися з новим президентом США, який думає як бізнесмен: «Їм доведеться запропонувати йому щось, щоб отримати щось. Як от: європейці нарешті посилюють свої збройні сили, і в обмін Трамп залишається з НАТО і не продає нас Путіну».

Хоча це й не згадується явно в її словах до Трампа, привид Росії і можливість тісніших відносин США і Росії – та виключення Західної Європи і демократичних принципів – нависли над ними, зазначає Foreign Policy. Меркель наголошувала на виборі, який постане перед новим президентом, і що порушення статус-кво Північноатлантичного альянсу матиме величезне значення. Європейці дуже нервують через те, що недемократична Росія, підтримйвана адміністрацією США, яка сама по собі красується ліберальними цінностями, поставить європейську демократію під сильний тиск. Обаму, який повинен відвідати Європу цього тижня, швидше за все, закидають нагальними питаннями про те, куди прямує його країна, прогнозує видання.

Дивіться також: Наскільки близькою Америка Трампа буде до Росії?

Наскільки близькою Америка Трампа буде до Росії? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG