Спеціальні потреби

Обама в Греції намагатиметься зміцнити трансатлантичні відносини


Президент США зустрічається з президентом і прем'єром Греції, а також виступить з промовою про демократію і глобалізацію

Президент Барак Обама прибув до Греції, яка є першою зупинкою в його останньому закордонному турне в якості президента.

Президентський літак приземлився в Афінах вранці у вівторок.

У перший день в Греції Обама зустрічається з президентом Прокопісом Павлопулосом і прем'єр-міністром Алексісом Ціпрасом. З Ціпрасом він також проведе спільну прес-конференцію.

У середу він відвідає Акрополь, де виступить з промовою, присвяченою демократії і глобалізації, після чого вилетить до Берліна.

З Німеччини Обама вилетить в Перу, де візьме участь в азійському економічному саміті. Він повернеться до Вашингтона в суботу.

У центрі уваги поїздки Обами – питання, пов’язані з новообраним президентом США Дональдом Трампом.

Обама намагається запевнити іноземних лідерів, що США не відмовляться від партнерських відносин і зобов'язань в рамках існуючих альянсів, незважаючи на жорстку передвиборну риторику Трампа.

У понеділок Обама заявив, що Трамп має намір підтримувати «ключові стратегічні відносини» США зі світом, і що «ніякого послаблення» прихильності США до НАТО не буде.

В ході передвиборної кампанії Трамп засуджував союзників у НАТО за недостатні оборонні витрати, даючи зрозуміти, що США несуть непропорційно високі витрати - занадто великі, враховуючи зміни, що відбуваються в світі.

Трамп також заявив газеті Washington Post, що США не можуть фінансувати НАТО на поточному рівні.

Незважаючи на критику НАТО з боку Трампа, Обама заявив, що ноообраний президент, який вступить на посаду 20 січня, дав зрозуміти, що він твердо має намір зберігати зв'язки з американськими союзниками.

«У моїй розмові з новообраним президентом він висловив велику зацікавленість у підтримці наших ключових відносин, - заявив Обама на прес-конференції перед від'їздом з Вашингтона. - Тому одне з послань, яке я зможу донести - це його прихильність НАТО і трансатлантичного альянсу».

«Одна з найважливіших функцій, яку я можу виконати на даному етапі, - це дати їм зрозуміти, що не буде ніякого послаблення рішучості в тому, що стосується твердих намірів Америки підтримувати міцні і надійні відносини з НАТО і визнання того факту, що ці альянси корисні не тільки для Європи, що вони корисні США і мають життєво важливе значення для всього світу», - сказав Обама.

Обама зазначив, що закордонна політика США залишається досить стабільною, незважаючи на зміни в адміністрації, і частково це обумовлено широтою контактів уряду США з іншими країнами.

«За цими повсякденними новинами криється величезна спадкоємність, яка робить нас тією незамінною країною, коли мова заходить про підтримку порядку і підвищення добробуту в усьому світі. І це триватиме», - заявив Барак Обама журналістам перед відбуттям до Греції.

Дивіться також: Дональд Трамп явно змінив політичний тон у першому телевізійному інтерв'ю як новообраний президент

XS
SM
MD
LG