Спеціальні потреби

Серед бігових клубів у Нью-Йорку тепер також український


У Сполучених Штатах біг - популярний спосіб підтримувати фізичну форму. По всій країні діють тисячі бігових клубів, які об`єднуються у великі організації. Так, лише у Нью-Йорку до організації бігунів міста входить кількасот місцевих клубів. Щороку в офіційних забігах та марафонах цього об`єднання бере участь до трьохсот тисяч людей. Недавно до них приєдналися члени українського бігового клубу.

Український біговий клуб був заснований всього два роки тому, але раз на триждень у «Сентрал Парку» у Нью-Йорку збирається чимало охочих пробігти чергову дистанцію. Щосуботи о 10-ій ранку на перехресті вулиць Central Park West і 59-ої починають збиратися українці і їх приятелі.

Як розповідає президент Українського бігового клубу у Нью-Йорку Анна Шпук, ідея об`єднатися зародилася серед кількох українців-аматорів спорту.

«Сама ідея зародилася 3 роки тому. Я тоді ще сама бігала, любила спорт, фітнес, і мала кількох друзів, які також любили спорт. Так народилася ідея започаткувати спортивний біговий клуб, тому що такого ще не існувало в Нью-Йорку.

Тепер щосуботи на тому самому місці збирається кілька десятків людей. Не помітити їх неможливо – футболки жовто-блакитного кольору говорять самі за себе. Після десятихвилинної розминки починається найголовніше. Учасники зазвичай діляться на 2 групи – в залежності від фізичної підготовки та витривалості, одні обирають бігти дистанцію у 5 кілометрів, інші – у 10. Житель Нью-Йорку Петро Нікітін про біговий клуб вперше дізнався пів року тому. Він із задоволенням приєднався, і не лише заради бігу.

«Безумовно, це не тільки здоровий спосіб життя, але й також тут є не дуже багато українців, але всім дуже би хотілося триматися купи. І це як соціальне більше також як біг, і нам це допомагає гуртуватися одне з другим не тільки в бігу, але також в інших сферах діяльності».

Дружній дух українців у Нью-Йорку помічають навіть американці, які також приходять сюди, щоби в своє задоволення провести час з українською громадою. Так Наталі Веласкас з Брукліна вже довший час бігає разом з українцями. Вона каже, що фактично не пропускає жодної суботи.

«Тут безліч різноманітних груп, до яких я могла б приєднатися, це ж все таки Нью-Йорк. Але український клуб виявився найбільш привітним. Тут дуже хороші і щирі люди. Вони навіть вчать мене деяких українських слів.

Українці і не тільки, приходять щосуботи з різних причин. Хтось бігає просто у своє задоволення а хтось, як наприклад Гордій Безкоровайний, бігає для того, аби потім представити українців на щорічному марафоні, який Нью-Йорк досить часто проводить серед різноманітних громад міста.

«Коли йдуть змагання організовані «Нью-Йорк Род Айлендс клаб», це фактично найбільша бігова організація у Нью-Йорку, і одна з найбільших в світі, марафони і напів-марафони, які організовує цей клуб, там є можливість вказати країну яку ти представляєш, звідки ти родом. І я бігаю як член українського бігового клубу.

На таких марафонах зазвичай біжать більше 10 тисяч учасників. Тож боротьба за передові місця, як каже Анна Шпук, є не з легких.

«Багато з наших членів беруть участь в різних марафонах. Особисто я, мій перший марафон пройшов в березні, я брала участь в Лос-Анджелесі, в Каліфорнії. Тобто нас багато є учасників, які не тільки у марафонах, але й триатлонах беруть участь. Але я бачу нас в цьому клубі не тільки як учасників для підтримки здорового способу життя, але також більше для соціального проведення часу».

Організувати роботу клубу у перші роки, говорить Анна Шпук, було досить важко. На допомогу прийшли такі сайти соціального спілкування, як наприклад «LinkedIn» чи «Facebook», на яких і досі ведеться найбільш активна робота із залучення нових членів, як також і залучення спонсорів до проекту. Адже щоби гідно представляти Україну на різноманітних марафонах, потрібні гроші. А клуб поки що навіть не має коштів на виготовлення фірмових футболок зі своєю символікою, які були б виконані в національних кольорах.

Втім, попри усі складнощі організатори здаватися не збираються і, навіть навпаки, ще активніше намагаються пропагувати ідею створення українського бігового клубу у Нью-Йорку.

За два роки свого існування Український біговий клуб у Нью-Йорку налічує уже майже 100 осіб. Останнім часом туди приєднується дедалі більше людей, які пропагують здоровий спосіб життя не лише серед українців, але й серед американців.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG