Спеціальні потреби

КНДР може провести ядерне випробування вже в травні


Офіційної інформації про підготовку до третього ядерного випробування з КНДР не надходить. Однак закордонні джерела стверджують, що підземний ядерний вибух може бути проведений в будь-який час.

Деякі регіональні ЗМІ стверджують, що Пхеньян може провести ядерне випробування вже в першій половині травня.

Газета «Чуна Ільбо», посилаючись на дипломатичне джерело у Вашингтоні, стверджує, що США повідомили Південну Корею про те, що вибух може бути здійснений вже цього тижня.

У посольстві США в Сеулі з цього приводу повідомили, що вони не коментують «питання з галузі безпеки».

Джерела в дипломатичному середовищі та розвідці, які побажали зберегти анонімність, повідомили, що, якщо оцінювати супутникові знімки, обладнання та кабелі, необхідні для проведення підземного випробування, поки не встановлені. У той же час на фотографіях, зроблених із супутника за останні кілька тижнів, видно, що на ядерному полігоні КНДР ведуться роботи з прокладання нового тунелю.

Припущення про те, що Північна Корея спробує детонувати ядерний заряд на основі урану звучать все частіше. Припускають, що на попередніх випробуваннях – в 2006-му і 2009-му роках – КНДР використовувала плутоній, хоча після другого випробування жодних слідів радіоактивних ізотопів виявлено не було.

На брифінгу в понеділок представник Міністерства оборони Південної Кореї Кім Мін Сук повідомив журналістам, що у зв'язку з можливим вибухом військові ведуть підготовку до роботи спеціальної оперативної групи, але поки вона не переведена в бойовий стан.

За словами Кім Мін Сука, у них немає можливості отримувати інформацію про події на полігоні в режимі реального часу. Однак південнокорейські військові у співпраці з американськими колегами використовують різні методи для збору відповідної інформації.

Представник міністерства у справах об'єднання, яке відає відносинами з КНДР, Кім Хен Сук сказав, що є побоювання, що Північна Корея незабаром може піти на нові провокації, в тому числі провести нове ядерне випробування.

Він сказав, що міністерство постійно пропонує Пхеньяну зробити правильний вибір у відповідь на активні рекомендації міжнародного співтовариства. Кім Хен Сук попередив, що Північну Корею чекають нові санкції, якщо вона знову влаштує провокацію.

Нагадаємо, що відносно КНДР вже діють міжнародні санкції у зв'язку з попередніми ядерними і ракетними випробуваннями.

Очікується, що в найближчі дні Рада Безпеки ООН оголосить про посилення санкцій у зв'язку з ракетним запуском 13-го квітня, зробленим всупереч резолюції ООН, яка забороняє КНДР використання балістичних ракетних технологій.

Північна Корея стверджує, що запуск, що закінчився невдачею через дві хвилини після старту, був спробою вивести на орбіту космічний супутник для мирних цілей.

Провал запуску не завадив посиленню войовничої риторики Пхеньяна, який пригрозив «спеціальною військовою акцією» проти уряду президента Південної Кореї Лі Мен Бака.

КНДР звинувачує президента Лі Мен Бака в образі Північної Кореї в дні грудневої жалоби за померлим лідером Кім Чен Іром і у образливій риториці під час урочистостей з нагоди сторіччя з дня народження засновника і «вічного» президента КНДР Кім Ір Сена, які «не можна пробачити».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG