Спеціальні потреби

Північна Корея осоромилась із запуском супутника


Запускаючи 90-тонну ракету дальнього радіусу дії, Північна Корея кинула виклик усій міжнародній спільноті. Однак через 81 секунду після запуску, ракета розлетілась і потонула у водах Жовтого моря за 165 кілометрів від узбережжя Південної Кореї. Так спроба вивести супутник на земну орбіту закінчилась ганьбою.

Запуск був присвячений сотій річниці з дня народження засновника країни Кім Ір Сена. Однак аналітик розвідданих Седрік Лайтон каже, що випробування мало важливе значення і для теперішнього лідера країни Кіч Чен Ина:

«Цей запуск був важливим для Кім Чен Ина, тому що це була його перша спроба показати світові свою силу. І в цьому він теж зазнав поразки. Це також означає, що вони мають проблеми з розвитком технологій, що обмежує їхні можливості та їхню свободу дій не лише у створенні ракет дальнього радіусу дії, але й у ядерних розробках».

США, Південна Корея та ряд інших країн вважають, що за запуском супутника насправді криється тестування військових технологій, зокрема ракет, які можуть досягти західного узбережжя США.

«Звичайно, це мало викликати занепокоєння. Річ у тому, що тестування ракети відбувається в час, коли вони продовжують розробки свого ядерного арсеналу», – зазначив колишній посол США у Південній Кореї Кристофер Гілл.

Експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Віктор Ча каже, що це – не єдина причина для хвилювання:

«Занепокоєння викликає не те, що КНДР може завдати удару по США, а те, що вона може продати ці технології. Усі ракети, які було створено дотепер, вони продавали Ірану, Пакистану та іншим».

Світові лідери неодноразово зазначали, що запуск ракети є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. Адміністрація США назвала це провокативним кроком і має намір заморозити надання понад двохсот тисяч тонн продовольчої допомоги Північній Кореї. Американські посадовці й досі остерігаються, що КНДР готується до ядерного випробування, зважаючи на пожвавлення роботи на її атомних об’єктах.

«Коли ви спостерігаєте таку активність, це зазвичай свідчить про підготовку до ядерного тесту. І все це відбувається в одному місці», – каже Віктор Ча.

Хоча це була четверта невдала спроба запуску, КНДР не має намірів зупинятись.

«Думаю США мають прийняти той факт, що це був запуск виготовленого корейськими інженерами супутника. І КНДР не змінить своїх намірів. Вони запросили журналістів з усього світу, аби показати, що те, над чим вони працюють, є запуском супутника, а не випробуванням ракети», – підсумовує професор Університету Джорджії Ган Парк.

Однак критики кажуть, що така політика КНДР лише збільшує ізоляцію країни. Окрім того, Північна Корея витрачає мільйони на зміцнення свого збройного арсеналу в той час, коли населення країни переживає гостру продовольчу кризу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG