Спеціальні потреби

Світові лідери засудили ядерне випробування КНДР


Проведене КНДР ядерне випробування викликало різку критику з боку світових лідерів і урядів цілої низки країн.

Президент Обама назвав випробування «вкрай провокаційним» кроком. У своїй заяві він наголосив, що випробування підриває стабільність в регіоні і не посилить безпеку Північної Кореї. Президент закликав міжнародну спільноту вдатися до «рішучих» заходів у відповідь.

Москва також засудила випробування і розглядає дії КНДР як порушення міжнародних зобов'язань. Росія вважає, що останні дії Пхеньяна не повинні «використовуватися як привід для нарощування військової активності навколо Корейського півострова».

Південна Корея назвала випробування «неприйнятною загрозою миру і стабільності» і «прямим викликом» міжнародному співтовариству. Сеул повідомив, що в ході телефонної розмови міністр закордонних справ Кім Сон Хван і державний секретар США Джон Керрі заявили про необхідність «оперативних та об'єднаних дій» в Раді Безпеки ООН, яка обговорила проведене випробування на екстреному засіданні у вівторок.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун назвав дії Пхеньяну «дестабілізуючими». Він заявив, що випробування є «явним і серйозним порушенням» заборони на проведення ядерних і ракетних випробувань.

У НАТО заявили, що ядерне випробування, в поєднанні з грудневим ракетним запуском КНДР, представляє «серйозну загрозу миру, безпеці і стабільності в світі».

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, заявив, що Токіо не виключає можливості введення нових санкцій проти Північної Кореї у зв'язку з випробуванням, яке він назвав «вкрай прикрим».

Європейський Союз охарактеризував випробування як «кричущий виклик» справі нерозповсюдження ядерної зброї. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон у своїй заяві наголосила, що Північній Кореї слід утримуватися від подальших провокацій.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG