Спеціальні потреби

Українська молодь планує створити Нову Україну


Українська молодь планує створити Нову Україну
Українська молодь планує створити Нову Україну

Президент, уряд, парламент та судова система в Україні – нелегітимні, стверджує новостворений «Рух державотворців». Через це активісти руху вважають, що мають усі підстави для того, аби створити «справжню Українську Державу». Повалити ж сьогоднішній режим Рух збирається через конституційні збори.

Декілька сотень молоді вже долучилися до такої ініціативи і активно обговорюють модель майбутньої України в соціальних мережах. Модель – побудувати державу на кшталт глобальної корпорації, яка повинна мати корпоративну стратегію, де Наглядова рада – це парламент, а Ревізійна комісія – це судова влада.

Наразі «Рух державотворців» підтримали різноманітні українські громадські організації та ініціативи, також активісти ведуть переговори із відомими політиками та громадськими діячами.

Автор ідеї Дмитро Сінченко вважає, що однією із багатьох проблем сьогоднішньої України є те, що влада не несе жодної відповідальності за свої дії. «Депутати абсолютно не відповідають за результати своїх рішень, і це їхнє право ні за що не відповідати закріплене у статті 80 Конституції:

«Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп».

Все це суперечить не лише «Принципам корпоративного управління», але й здоровому глузду, адже людина, яка не відповідає за свої рішення, не має права приймати ці рішення, а тим більше державні закони», – впевнений Дмитро Сінченко.
За його ідеєю, в будівництві держави-мрії треба притримуватися напрацювань корпоративного управління. Територією базування нової держави буде Україна, а підрозділи знаходитимуться у тих країнах, де компактно проживають українці, що захотіли стати її громадянами-акціонерами.

Щодо того, наскільки реальною є ідея, Сінченко відповідає:

«Цей проект має всі шанси стати загальнонаціональним, адже він відображає всі найкращі і найглибші прагнення українських громадян. Якби я не вважав його перспективним, то і не починав би його створення».

Втілення запропонованої моделі ініціатори планують розпочати із перереєстрації громадян, де для того, щоб стати громадянином України необхідно буде скласти іспит на знання української мови, історії та Конституції. Якщо ж такий іспит не складається, особа отримує статус «підданої», і не бере участі у політичному житті держави. Паралельно із перереєстрацією, відбуватиметься інвентаризація державної і приватної власності. А потім кожний громадянин отримає персональну сторінку в єдиній державній соціальній мережі, де, за словами авторів проекту, «зберігатиметься уся фінансова та персональна інформація про неї», яка, за бажанням особи, може ставати або публічною або приватною.

Серед учасників ініціативи багато й тих, хто налаштований досить скептично. Костянтин Ярош, який здобуває ступінь бакалавра політичних наук у St. Cloud State University в Міннесоті, розділяє погляди авторів ідеї, але вважає, що українці до неї не готові.
«Необхідний якісно новий рівень суспільної свідомості, щоб подібні проекти брались до уваги депутатами різних рівнів (законодавцями), щоб вони були вимушені їх брати до уваги», – впевнений Костянтин Ярош.

XS
SM
MD
LG