Спеціальні потреби

Національний дендрарій – місце спокою і відпочинку багатьох вашингтонців


Чи доводилося вам коли-небудь серед великого і гамірного міста знаходити куточок, де можна відпочити не лише тілом, але й душею? В американській столиці таке місце є.

Національний дендрарій знаходиться всього за кілька кілометрів від центру Вашингтона на ділянці розміром у 180 гектарів. Красу цього місця підтримують працівники дендрарію – висококваліфіковані ботаніки і садівники. Дендрарій, недарма, вважається унікальним місцем, де можна сховатися від хаосу щоденного життя столиці.

Озеро з рибами – найулюбленіше місце відвідувачів. Сем Аґуста прийшов сюди зі своїм однорічним сином. Він говорить:

«Ми любимо сюди приходити і дивитися на риб, на квіти лотоса, інші рослинки. Мій син ніколи до цього не бачив рибок так близько».

Джоан Лов – постійна відвідувачка дендрарію. Вона каже, що знає тут всі рослини і навіть тварин, яких рідко зустрінеш у великому місті:

«Я хочу сказати, що тут є багато на що подивитися і робити. І ще… ти ніколи не здогадаєшся, що ти в Вашингтоні. Ти просто тут, серед цієї краси».

Мало хто з відвідувачів свідомий того, що у Національному дендрарії зберегіються фрагменти старого будинку Капітолію.

Ці колони, висічені з вірджинського піщаника, колись височіли на східному вході до Капітолію. Вони є мовчазними свідками інавгурації кількох американських президентів, починаючи від Томаса Джефферсона, і закінчуючи Двайтом Айзенгауером. Під час реконструкції Капітолію у 1958 році колони замінили мармуровими, а дендрарій успадкував старі стовпи.

Національний дендрарій, утім, не лише місце для відпочинку. Про нього розповідає директор Томас Ілаяс:

«Національний дендрарій був створений у 1927 році під егідою Конгресу як дослідницький і науковий заклад, що займається вивченням рослин і розповсюджує здобуту інформацію серед громадськості».

Щороку дендрарій посилає науковців збирати зразки рослин з різних країн світу. Їх привозять і висаджують у парку для дослідження способів їх розмноження в Америці і виведення сортів, стійких до хвороб і комах.

Керівництво дендрарію при кожній нагоді не оминає можливості похизуватися і колекцією рослин, які використовуються для виробництва біопалива.

Директор національного дендрарію Томас Ілаяс каже:

«Ми хочемо показати людям, що рослини також можуть бути вжиті для створення біопалива чи, наприклад, етанол у якості замінника бензину. То ж ми відібрали 21 рослину, яка тим чи іншим чином є придатною для виробництва альтернативного пального».

Серед представлених тут рослин – водорості, люцерна, африканська пальмова олія, добре відомі сорти соняшника, соєві боби, китайське сорго.

Але якою б цікавою не була експозиція, відвідувачів, у першу чергу, притягає красота і спокій дендрарію.

І хоча з найвищого схилу парку видно і Капітолій, і пам’ятник Джорджу Вашингтону, люди забувають, що вони в американській столиці. На короткий час вони переносяться в оазис, без виснажливих буднів, турбот і політики.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG