Спеціальні потреби

Колишні президенти США визнали неефективність криміналізації наркотиків


Біл Клінтон закликав припинити війну проти наркотиків
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Біл Клінтон закликав припинити війну проти наркотиків

Сьогодні понад мільйон американців відбувають терміни ув’язнення за злочини, пов’язані з продажем та споживання наркотиків. Причому нарівні з рецидивістами-наркоторговцями за ґратами опиняються й ті, хто насправді не становить загрози суспільству та спіймався на гарячому вперше. Адже закони, прийняті ще десятки років тому, в період оголошення війни проти наркоторгівлі, однаково суворо ставляться до всіх.

З того часу, війна проти наркоторгівлі перетнула кордони та потягнула за собою загибель не однієї тисячі людей. Разом з тим, деякі експерти дивляться на ситуацію песимістично, стверджуючи, що війна ця програшна. Такого погляду дотримуються і кілька глав держав, пропонуючи альтернативні шляхи вирішення проблеми.

Ентоні Папа провів у в’язниці 12 років за спробу продати 125 грамів кокаїну і заробити 500 доларів. Це була його перша і остання спроба.

За ґратами він відкрив у себе талант до малювання, переосмислив цінності, однак змінити вже нічого не міг.

Говорить колишній засуджений Ентоні Папа:

«Я був одружений. У мене була 7-річна донька. Їхнє життя було зруйноване, в’язниця не обмежується стінами, вона виходить далеко за них».

Утримання наркоторговців за ґратами коштує американським платникам податків мільярди доларів щороку.

«Ці гроші можна було б витратити на школи, харчування нужденних дітей, на допомогу зубожілим громадам», – каже Ентоні Папа.

Чимало людей переконані, що наркотики смертельно небезпечні не лише для тих, хто їх використовує, але й для тих, хто бореться з наркоторгівлею. У Мексиці за останні шість років було щонайменше 47 тисяч смертельних випадків, пов’язаних з наркотиками.

Колишні президенти США Джиммі Картер і Білл Клінтон, адміністрації яких фінансували боротьбу з наркотиками як в Америці, так і за кордоном, тепер визнають, що були зроблені помилки.

Колишній президент США Білл Клінтон каже:

«У нас могла б виникнути війна та вбивства навколо цигарок, якщо б ми зробили їх паління кримінальним злочином. Але ми їх легалізували. Якщо ми намагаємося знайти лише силове вирішення проблеми, чимало людей загине, а проблема все одно не буде вирішена».

Колишні президенти Бразилії Фернанду Енріке Кардозу і Швейцарії Рут Дрейфус та діючий лідер Колумбії Хуан Мануель Сантос Кальдерон пропонують, наприклад, регулювати наркоторгівлю.

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос Кальдерон пояснює:

«Мені здається, є багато підходів, але для початку необхідно хоча б спробувати зламати табу, ось що повинен зробити світ. Є чимало альтернатив, включно з легалізацією наркотиків».
Утримання наркоторговців за ґратами коштує американським платникам податків мільярди доларів щороку.

Нещодавно в Нью-Йорку відбулася прем’єра документального фільму «Порушивши табу», що розповідає про помилки у боротьбі з наркотиками.

Продюсер фільму «Порушивши табу» Сем Бренсон пропонує інший підхід:

«Замість того, щоб кидати наркоманів у в’язниці, допоможіть їм звернутися до лікаря. Може їм потрібна допомога? Багато людей, які вживають наркотики не чинять злочинів. Вони просто загубилися в житті».

Не всі погоджуються з декриміналізацією наркотиків. Колишній конгресмен-республіканець Джим Колбі наголошує, що американські законодавці ніколи не підтримають їх легалізацію:

«Ми вимагаємо жорсткішого покарання для наркоманів, особливо для людей, які переправляють і розповсюджують наркотики. Ми хочемо зберегти існуючі тюремні терміни і штрафи».

У Ентоні Папи є інше питання, якщо наркотики доступні навіть у в’язницях, то як їх можливо контролювати у вільному суспільстві?
XS
SM
MD
LG