Спеціальні потреби

Моґеріні: Анексія Криму має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки занепокоєна порушенням прав людини і нарощуванням військ у Криму.

Пройшов рік з часу проведення незаконного і нелегітимного «референдуму» та подальшої незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. Європейський Союз залишається твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України. Про це йдеться в заяві Федеріки Моґеріні до річниці анексії українського Криму Росією.

За її словами, Європейський Союз не визнає і продовжує засуджувати акт порушення міжнародного права. Незаконна анексія Криму і Севастополя Російською Федерацією є також прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав.

«Європейський Союз залишатиметься відданим повному дотриманню своєї політики невизнання, включаючи за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути подібні заходи невизнання згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262», – йдеться в заяві.

У заяві зазначено, що Євросоюз заявляє про свою глибоку стурбованість подальшим нарощуванням військової міці та погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові, у тому числі відмовою у свободі слова та переслідування осіб, які належать до меншин. ЄС повторно закликає надати міжнародним організаціям і особам, які займаються питаннями захисту прав людини, повний, вільний та безперешкодний доступ до всієї території України, включно з Кримом і Севастополем», – йдеться в заяві Фдеріки Моґеріні.

У Сімферополі у понеділок почалися святкові заходи до річниці анексії Криму Росією.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий «референдум про статус півострова», за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Україна, Європейський Союз і США не визнали це голосування і вважають, що Росія Крим анексувала. Пізніше країни Заходу застосували через це санкції щодо Росії.

XS
SM
MD
LG