Спеціальні потреби

Китай не хоче встрягати в суперечку про належність Криму


Прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян. Фото з архіву.
Прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян. Фото з архіву.

Китай поважає територіальну цілісність і незалежність України та хоче розвивати дружні відносини з Україною, заявив прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян на прес-конференції за підсумками третьої сесії Всекитайських зборів народних представників.

Говорячи про Крим, китайський прем‘єр дав зрозуміти, що його країна не буде встрягати в суперечку щодо приналежності півострова. Лі Кецян сказав: питання Криму складне і має непрості причини. Він жодного разу не згадав Росію.

Це питання, як і проблема конфлікту на Донбасі, має вирішуватися шляхом дипломатії, озвучив позицію китайського уряду Лі Кецян

«Українське питання ускладнило геополітичну ситуацію та вплинуло на процес глобального економічного відновлення. Ми сподіваємося, що це питання може бути вирішено шляхом діалогу, переговорів та консультацій», - сказав Лі Кецян.

Китай часто виступає на одному боці з Росією у багатьох важливих питаннях міжнародної політики. Однак у конфлікті між Заходом і Росією щодо України Пекін послідовно дотримується нейтральної позиції. Китайський посадовець заявив, що він вірить – сусіди можуть співіснувати мирно.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG