Спеціальні потреби

Росія стала часткою "Великої Азії", яка кидає виклик США - про пост-Дебальцеве


Український військовий в Артемівську
Український військовий в Артемівську

Конфлікт в Україні поклав кінець періоду стабільності у Європі, засвідчив нинішню неспроможність Німеччини бути лідером на континенті та додав сумнівів у здатності США грати провідну роль у світі. Про це пише експерт московського центру Карнеґі Дмитро Тренін.

Експерт вказує, що поведінка Заходу в ході подій в Україні засвідчила наявність розколу у стосунках США та Європи, відносинах всередині ЄС та НАТО.

"Україна та світова криза пов'язана з нею вказують на початок нового періоду у світовій політиці. Великі сили - Росія відкрито, а Китай приховано - кидають виклик світопорядку, у якому провідну роль грають США. Піднесення націоналізму у Туреччині, Індії, Японії та інших місцях також сприяють роз'їданню цього порядку", - пише Тренін.

Він також відзначає, що у рамках альтернативного світопорядку Росія стала частиною Великої Азії.


"Ідею Путіна щодо "Великої Європи від Дубліна до Владивостока", яку він намагався накинути європейцям, і зокрема німецькій бізнес-спільноті, ще 5 років тому, тепер змінює реальність близькості Росії до Китаю та піднесення того, що можна назвати “Великою Азією від Шанхая до Петербурга", - пише експерт.

Експерт додає, що у разі продовження конфлікту на сході України - провалля між ЄС та Росією лише поглиблюватиметься. Це - у свою чергу - несе нові загрози для безпеки континенту.

Гроші МВФ "вирівняють" гривню - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

"Це означає, що у найближчому майбутньому не буде єдиної системи безпеки у Європі, жодних спільних правил поведінки", - пише Тренін.

У Дебальцевому Путін показав недієздатність НАТО. Маєте, як відповісти (порожні балачки прохання не пропонувати!), дзвоніть Обамі
"Втративши Росію-партнера та здобувши Україну, за яку має нести відповідальність, Європа не знає, що робити далі. Німеччина досі спромоглась лише на мінімум дипломатичного лідерства у Європі, але навіть не бралась за питання стратегічних цілей та їх досягнення" - резюмує оглядач.
З тим, що криза в Україні виявила безсилля Європи і втрату впливу США у світі згоден і американський безпековий оглядач Джон Шиндлер.
Він прогнозує : відмова Заходу від рішучих дій надалі лише погіршуватиме ситуацію.


"Якщо Захід і надалі буде настільки несерйозним та заляканим, а Путін і далі буде отримувати перемогу за перемогою проти об'єктивну слабкість, для Європи це закінчиться навіть гірше, ніж можна зараз уявити", - відзначив експерт у Twitter.

"У Дабальцевому Путін показав недієздатність НАТО. Якщо хтось має ідеї щодо відповіді йому (порожні балачки прохання не пропонувати!), дзвоніть у Вашингтон Обамі", - радить коментатор.

Дивіться також : Псакі образила українців - експерт про "опосередковану війну"

Псакі образила українців - експерт про "опосередковану війну". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
XS
SM
MD
LG