Спеціальні потреби

Солдати з Дебальцевого: підвело і командування, і українські ЗМІ


Українські військові прибувають до Артемівська.
Українські військові прибувають до Артемівська.
Деякі українські військові, які зуміли вибратись із оточення у Дебальцевому, розповіли кореспонденту The Washington Post в Артемівську, що розчаровані і військовим командуванням, яке "провалило оборону" і українськими ЗМІ, які не надавали об'єктивну інформацію про події у Дебальцевому.

“Росіяни наступають, і це моя Україна! Україна, або смерть! Але наше командування залишило нас, а українські ЗМІ повторювали те, що казали у Києві - що у нас все ж, що нас не оточили. Все це була брехня", - цитує видання слова бійця батальйону "Львів" Трухана.
У матеріалі відзначається, що серед військових, які вийшли з Дебальцевого, поширена зневіра в керівниках армії та держави.
Про розчарування військових у генералітеті та особисто в президенті України пише і британський The Independent.

"Скажіть Путіну, що він х..., а Порошенко його використана резинка”, - кричали в Артмівську. Мало хто мав хороші слова до політичних та військових лідерів", - пише видання.
Солдати розповіли, що Дебальцеве перебувало в оточенні 10 днів, сепаратистам вдалось оточити і штаб українських військ у містечку.
Деякі співрозмовники розповіли про втрати при відступі. Відповідно до свідчень, які наводить видання, окремі підрозділи відійшли з мінімальними втратами, а іншим це не вдалось.

"На умовах анонімності офіцер з батальйону "Кривбас" заявив, що в ході відступу загинули до 10% його батальйону, який налічував 400 вояків, а інші 10% потрапили у полон", - пише The Independent.
Медики, з якими спілкувалось видання в Артемівську, не хотіли називати кількість поранених та загиблих. Втім один з лікарів сказав, що у середу прибуло від 80 до 100 поранених бійців.
Дивіться також : Як в ООН Мінськ-2 хвалили
Як в ООН Мінськ-2 хвалили. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG