Спеціальні потреби

Маккейн до Заходу. Заява: Ганьба нам, бо підвели українців


Захоплення Дебальцевого підтримуваними Росією сепаратистами дає вичерпні докази для того, щоб заявити про провал угоди про припинення вогню в Україні. Про це йдеться у спільній заяві сенаторів-республіканців Джона Маккейна та Линдсі Ґрема, оприлюдненій у середу ввечері.

"З учора цей сміховинний аркуш паперу не зробив нічого, щоб запобігти смертям нових десятків українських військових та здачі нових суверенних українських територій Володимиру Путіну та його ставленикам", - йдеться у заяві.

“Путін досяг своїх військових завдань у Дебальцевому і ми боїмося, що західні лідери, замість того, щоб визнати жорстоку реальність російських вчинків, дозволять Путіну стверджувати, що він дотримується положень угоди про припинення вогню. Насправді ж, він використає наступні тижні та місяці, щоб консолідувати його останні загарбання, щоб надалі озброювати та готувати армію його ставлеників, щоб дестабілізувати уряд та економіку України, щоб спробувати розділити трансатлантичний альянс та підготуватись до наступного військового наступу, який ймовірно відбудеться у Маріуполі. Наполягання на ілюзії, припинення вогню лише дасть Путіну бажане прикриття, необхідне для планування його наступного акту агресії в Україні", - заявили Маккейн та Ґрем.

Сенатор Ліндсі Грем
Сенатор Ліндсі Грем

“Попри це, західні лідери, включно з президентом США, продовжують хапатись за усі доступні відмовки, щоб не дати захисне озброєння та іншу дуже необхідну військову допомогу українському уряду. Поки президент Обама надалі "розглядає" надання летальної допомоги Україні, Путін продовжує використовувати смертоносну силу, щоб досягнути своїх військових цілей в Україні", - йдеться у заяві американських законодавців.

Українці мають волю, щоб опиратись агресії і не просять нікого воювати за них. Вони лише просять захисників демократії дати їм засоби для протистояння наступу диктатора. Ганьба нам за те, що підвели їх (Shame on us for failing them - мова оригіналу, прим)".

Як відомо, у вівторок речниця Державного департаменту США Джен Псакі, коментуючи дискусію з приводу надання Україні озброєання, заявила, що "опосередкована війна" США проти Росії не допомогла би ні інтересам України, ні інтересам світу.

Того ж дня Ґрем та Маккейн звинуватили лідерів Франції, Німеччини та США у фактичній легітимізації розчленування України та закликали президента США Барака Обаму негайно надати Україні захисне озброєння.

Дивіться також : Псакі образила українців - експерт про "опосередковану війну"

Псакі образила українців - експерт про "опосередковану війну". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG