Спеціальні потреби

Спостерігачі від ОБСЄ почали моніторинг виборів в Україні


Поряд з іншими міжнародними місіями із спостереження за виборами, на цьому тижні починає свою роботу місія ОБСЄ. У столиці вже працюють 16 експертів від організації, згодом по Україні роз’їдуться ще 90 спостерігачів.

«Ми прибули сюди без попередньо сформованої думки, або якоїсь мети. Наше завдання полягає у здійсненні спостереження, відповідно до встановленої методології ОБСЄ. І ми дозволимо фактам говорити самим за себе, як ми робили і в інших місцях», – повідомила голова місії ОБСЄ Одрі Френсіс Ґловер.

Спостерігачі дивитимуться за всім, що відбуватиметься під час виборчого процесу. Особливу увагу планують приділити агітації, використанню фінансів та відповідності процедур до нового виборчого законодавства.

«Необхідно окремо наголосити, що наша роль полягає у спостереженні, а не у втручанні у виборчий процес. Ми не зацікавлені у результатах виборів, ми зацікавлені у тому, щоб виборчий процес був прозорий та відбувався згідно з зобов’язаннями ОБСЄ – забезпечував рівність, неупередженість, справедливість та збереження таємниці» – сказала Одрі Ґловер.

За результатами спостережень місія ОБСЄ підготує два проміжні звіти, а також підсумкову оцінку, яка міститиме рекомендації. За словами представників місії, вони будуть співпрацювати з іншими міжнародними місіями та делегаціями, але концентруватимуться на роботі із своїми експертами та стандартами ОБСЄ. Також Одрі Ґловер повідомила, що місія буде враховувати резолюції ПАРЄ, Ради Європи та Європейського парламенту, коли готуватиме свої висновки по Україні.
Ми прибули сюди без попередньо сформованої думки, або якоїсь мети. Наше завдання полягає у здійсненні спостереження, відповідно до встановленої методології ОБСЄ. І ми дозволимо фактам говорити самим за себе, як ми робили і в інших місцях.
Голова місії ОБСЄ Одрі Френсіс Ґловер

Раніше керівник центрального виборчого штабу провладної партії Андрій Клюєв заявляв журналістам, що Україна готова прийняти будь-яку кількість спостерігачів з різних країн та організацій. «Ми були б дуже раді, якби їх число перевищило кількість іноземних представників, присутніх на виборах у 2010 році», – сказав Клюєв.

Втім, поки міжнародні спостерігачі від різних місій розпочинають свою роботу, вивчають українське законодавство, соціологи постановили, що самі українці недостатньо ознайомлені із нововведеннями у виборчому процесі. Так, за результатами опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва лише 48% виборців знають, що половина депутатів до парламенту обиратимуться в мажоритарних округах. 29% – «щось про це чули», а 23% населення не знали про це нічого. Також Фонд «Демократичні ініціативи» визначив, що найбільш обізнаними є виборці «Батьківщини» та «Свободи», найменш обізнані – прихильники «Удару», КПУ, Партії регіонів та партії «Україна – вперед».
XS
SM
MD
LG