Спеціальні потреби

Меркель націлена на розвиток «добрих стосунків» з Росією


Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Росії Володимир Путін
Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Росії Володимир Путін
Канцлер Німеччини Анґела Меркель має намір працювати «над створенням хороших партнерських відносин з Росією», незважаючи на ескалацію кризи навколо України і заклики «яструбів» зайняти жорсткішу позицію по відношенню до Росії, яку звинувачують у розпалюванні сепаратистського руху в Україні.

Меркель також виключила військове втручання як інструмент розв'язання кризи в Україні.

«Я буду і далі працювати над створенням хороших партнерських відносин з Росією», - сказала Меркель.

Канцлер заявила про це напередодні свого візиту до Вашингтона, де в п'ятницю у неї запланована зустріч з президентом США Бараком Обамою.

Багато американських законодавців та фахівців з питань зовнішньої політики вважають, що країни Європейського Союзу, в тому числі Німеччина, повинні бути готові пожертвувати своїми економічними відносинами з Росією з метою посилення тиску на Москву за допомогою санкцій.

Меркель виступила у Франкфурті напередодні виборів до Європарламенту, які пройдуть в травні.

За словами канцлера, уроки двох світових воєн минулого століття не повинні бути забуті.

«Чи можна сказати, що ми засвоїли щось через сто років після початку Першої світової війни і 75 років після початку другої, якщо ми вдаємося до тих же методів? - звернулася до присутніх на зібранні Меркель. - Не можна».

«Ми не будемо вдаватися до військових методів врегулювання своїх конфліктів у Європі. Військові рішення повинні бути виключені, - заявила вона під бурхливі оплески аудиторії.

Німеччина серйозно залежить від поставок російського природного газу і намагається розрядити напруженість навколо України. На Заході вважають, що Берлін не хоче посилення санкцій проти Москви.

Результати опитування громадської думки телеканалу ARD, опубліковані в середу, показали, що 72% німців стурбовані поверненням до «Холодної війни» між Росією і Заходом. У той же час тільки 18% висловилися за надання військової допомоги Україні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG