Спеціальні потреби

Сенатор Менендес знає, як США можуть зупинити агресію Росії


Сенатор Роберт Менендес
Сенатор Роберт Менендес
Голова комітету Сенату США з міжнародних відносин заявив у середу, що у зв'язку з кризою в Україні він представить законопроект, що передбачає надання країні додаткової допомоги розміром в 150 мільйонів доларів, санкції проти громадян України та Росії, відповідальних за насильство та порушення прав людини в Україні, а також підтримку реформи Міжнародного валютного фонду.

Сенатор-демократ Роберт Менендес виклав деталі свого законопроекту в статті в газеті Washington Post ("How the U.S. can check Russian aggression").

«Суверенітет України не повинен порушуватися через те, що вона дивиться в бік Заходу і керується ідеалами, які сягають корінням в поняття свободи», - заявив сенатор з Нью-Джерсі.

Законопроект перегукується з положеннями документа, ухваленого Палатою представників минулого тижня, який передбачає надання кредитних гарантій Україні розміром в один мільярд доларів, повідомив сенатор.

Але законопроект Менендеса також передбачає виділення 50 мільйонів доларів на підтримку демократії, державного управління та громадянського суспільства. Ще 100 мільйонів доларів пропонується виділити на зміцнення співпраці у сфері безпеки з Україною та іншими країнами Центральної та Східної Європи.

Минулого тижня Барак Обама своїм президентським розпорядженням увів санкції проти низки громадян України та Росії. Законопроект Менендеса доповнює їх санкціями проти росіян, «причетних чи відповідальних за масштабну корупцію» в Україні.

У законопроекті також доручається адміністрації президента Барака Обами надати допомогу уряду України у виявленні активів, пов'язаних з корупційною діяльністю відстороненого президента України Віктора Януковича, його сім’ї та інших колишніх або чинних українських урядовців.

Документ також передбачає реформу МВФ. З такими пропозиціями виходила адміністрація Обами, але проти них виступають багато законодавців-республіканців.

Сенатор від штату Теннессі Роберт «Боб» Коркер, провідний республіканець у комітеті з міжнародних відносин, у вівторок заявив, що комітет близький до досягнення угоди щодо «українського законопроекту», але розбіжності з питання про реформу МВФ гальмують винесення рішення.

Затримка викликала побоювання, що Сенат може не прийняти законопроекту в справі України до відходу в п’ятницю на тижневі канікули.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG