Спеціальні потреби

Європа готує "компенсацію" Україні


Європа готує "компенсацію" Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Європа готує "компенсацію" Україні

Українські експортери вже цього року можуть заощадити на зниженні тарифів близько 500 млн євро, з яких майже 400 млн євро припадає на аграрний сектор. ЄС надасть негайні та необмежені преференцій на понад 80 відсотків українського експорту у категорії сільськогосподарських товарів .

Рішення європейської комісії мають остаточно затвердити в Раді Європи та Європарламенті, що на думку оглядачів відбудеться уже найближчим часом.
Однак, ці заходи діятимуть лише обмежений період часу - до 1 листопада 2014 року. Очікується, що е до цього часу Україна підпише з ЄС Угоду про зону вільної торгівлі.

Паралельно з економічним пакетом ЄС готується уже в найближчі дні підписати з Україною політичну частину угоди про асоціацію
Окрім економічного пакету допомоги європейці говорять про готовність введення економічних санкцій проти Росії. Міністр закордонних справ Німеччини Франк Стейтмаєр перебуваючи в Естонії заявив, що у Європи вже нема часу для маневру, щоб зупинити Російську агресію.

«Якщо вихідні пройдуть без суттєвих змін у поведінці Росії, тоді у понеділок на засіданні Європейської Ради ми будемо обговорювати наступний рівень заходів щодо введення санкцій. Ми не бажаємо конфронтації, але нажаль дії Росії змушують нас бути готовими до цього», - зазначив міністр.

Під час виступу у Британському парламенті прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемрон , заявив, що майбутнє Великобританії залежить від світу, де країни поважають правила. За його словами історія довела що, якщо закривати очі, на те коли проти однієї нації застосовують силу – це може обернутись набагато більшими проблемами для всіх пізніше.

«Ми дали завдання Європейській комісії розробити додаткові заходи, які можуть бути вжиті проти Росії. Це включатиме: замороження активів і обмеження на подорожі. Разом з США та іншими європейськими партнерами, ми працюємо над списком осіб. Канцлер Німеччини Меркель та я погодилися, що будь - які спроби Росії легітимізувати незаконний референдум у Криму змусять нас ще більше посилити тиск на Росію», - заявив Камерон.

Пентагон висловився про Крим
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00
​Міністр закордонних справ Франції Лорен Фабіус висловлює категоричну позицію своєї країни щодо порушення міжнародних угод Росією.

«Голосування не є легальним і захоплення Росією Криму також є нелегальним. Ми не можемо прийняти щось, що є незаконним, і що матиме серйозні наслідки, бо це означає дестабілізацію ситуації в Україні. Україна перебуває між Європейським Союзом та Росією і в інтересах ЄС та Росії , щоб Україна залишалась стабільною, але дії Росії збурюють все», - переконаний Фабіус.

За словами французького високопосадовця, ЄС та США надіслали пропозицію Росії, якщо вони її приймуть, то Державний Секретар США Джон Кері відбуде до Москви, якщо ж Кремль не відреагує, або відреагує агресивно то будуть застосовані санкції, можливо ще навіть цього тижня.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG