Спеціальні потреби

Для візових обмежень проти українських порушників прав людини не знадобляться нові закони - представник Держдепу


Державний департамент США готовий надавати максимальну допомогу Україні у впровадженні правових реформ. У цьому контексті уряд США тісно співпрацює з своїми колегами з Європейського Союзу. Про це заявляє другий заступник державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Томас Малія:

«Головним фокусом нашої дискусії минулого тижня було обговорення зусиль України по виконанню взятих на себе зобов’язань щодо запровадження верховенства права та інших демократичних стандартів. Це щось, що ми хочемо допомогти Україні досягти, ми хочемо, щоб Україна була успішною і зблизилась з Європою та Сполученими Штатами щодо запровадження правових та політичних стандартів. Ми вели дискусію навколо порушень на виборах минулого жовтня, які, на нашу думку та думку інших оглядачів, були кроком назад для України. Ми також обговорили перепони у наших відносинах, а саме політично вмотивовані переслідування представників попереднього уряду Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Це значно захмарює наші взаємини».

Томас Мелія наголошує, що Сполучені Штати надають консультаційну допомогу Україні і готові продовжувати це робити. Проте, водночас, сторони мають і розходження:

«У нас складні відносини. У деяких питаннях ми працюємо дуже тісно у інших випадках ми маємо протилежні позиції. Ми продовжуватимемо спонукати наших українських друзів виконувати закони, власні закони, як також виконувати ті зобов’язання, які вони взяли на себе перед міжнародною спільнотою».

На запитання про можливі зміни у українсько-американських відносинах у зв’язку з приходом Джона Керрі на посаду державного секретаря США, Томас Мелія наголосив, що політика США залишиться незмінною. Водночас , за його словами, колишній голова комітету з закордонних відносин Джон Керрі добре обізнаний з Україною:
У нас складні відносини. У деяких питаннях ми працюємо дуже тісно, в інших випадках ми маємо протилежні позиції.
Томас Мелія

«Сенатор Керрі дуже досвідчений у міжнародній політиці. Він добре знає Україну, він був співавтором останньої критичної резолюції щодо України, я очікую, що він принесе цей досвід та знання на нову позицію і ми очікуємо тісної роботи з ним у формуванні політики щодо України».

На прохання прокоментувати можливість введення санкцій щодо українських посадовців, задіяних у політичних переслідуваннях та порушеннях прав людини, американський посадовець пояснив, що уряд США використовує для цього існуючі закони:

«Наші існуючі закони дають нам можливість накладати візові обмеження для в’їзду до США на осіб, які ми вважаємо задіяні у грубих порушеннях прав людини чи інших злочинах. І ми це робимо. Є українці, які не можуть прибути до США. Я не бачу необхідності запроваджувати нові закони у цьому напрямку. І ми шукаємо шляхи вирішення тих проблем, які затьмарюють наші відносини, і я сподіваюсь, українських уряд рухатиметься у цьому напрямку».
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG