Спеціальні потреби

Маккейн стурбований «вибірковим» застосуванням урядом США санкцій проти РФ


Джон Маккейн
Джон Маккейн

Вашингтон відправляє гроші американських платників податків російським підприємствам, які очолюють особи, котрі підлягають санкціям – аргументує сенатор США.

Американський сенатор-республіканець від штату Аризона Джон Маккейн вважає, що адміністрація Обами вибірково застосовує санкції проти Росії, запроваджені за її вторгнення в Крим.

Про це у статті Морґана Чалфанта у виданні The Washington Free Beacon.

У листі на адресу міністра фінансів США Джека Лью сенатор Маккейн пише про особливе ставлення адміністрації Обами до російського виробника ракет, який в результаті нещодавньої реструктуризації об’єднання потрапив під контроль Федерального космічного агентства «Роскосмос».

Йдеться про НВО «Енергомаш», у якого США сьогодні закуповують ракетні двигуни РД-180.

«Я пишу, щоб висловити свою стурбованість виглядом вибіркового застосування санкцій, введених у відповідь на вторгнення у Крим Російською Фдерацією. Я особливо стурбований тим, що сьогодні адміністрація допускає придбання ракетних двигунів, результатом якого є виплати грошей російській державній корпорації, підконтрольної посадовим особам і директорам, проти яких були введені індивідуальні санкції у зв’язку з вторгненням», - йдеться у листі сенатора Маккейна міністру фінансів Лью.

У березні 2014 року президент Обама підписав два укази про запровадження санкцій проти окремих осіб та підприємств, які уряд США вважає причетними до конфлікту в Україні.

Серед згаданих сенатором осіб з списку санкцій - голова Rostec Corporation Сергій Чемезов і заступник прем’єр-міністра Росії Дмитро Рогозін.

Відзначивши, що на інші компанії, діяльність яких контролює Rostec, дія санкцій поширюється, Маккейн пише, що по відношенню до космічної галузі американська влада практикує «особливе ставлення», яке він вважає проявом лицемірства.

Маккей закликав Міністерство фінансів встановити чи гроші американських платників податків, які Вашингтон відправляв Росії на покриття витрат, пов’язаних із космічними запусками, йшли в кишені осіб, які підлягають санкціям за вторгнення у Крим.

Результати дослідження Мінфіну Джон Маккейн просив відправити Сенатському Комітету з питань збройних сил, який він очолює.

Питання використання російських ракетних двигунів давно піднімається сенатором Джоном Маккейном.

У 2014 році з ініціативи Маккейна Конгрес США розпорядився відмовитися від російських двигунів і прискорити розробку американських аналогів. Однак згодом заборона була знята.

Тепер Сенат розглядатиме нову версію законопроекту про введення обмеження на використання США російських ракетних двигунів.

Дивіться також: Україну у час війни може примирити спільна культурна спадщина - директор музею Євромайдану

Україну у час війни може примирити спільна культурна спадщина - директор музею Євромайдану. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00

XS
SM
MD
LG