Спеціальні потреби

Сенатори пропонують у бюджеті-2017 виділити Україні до $500 млн допомоги


Джон Маккейн
Джон Маккейн

У проекті оборонного бюджету на 2017 фінансовий рік у Сенаті США пропонують до 500 мільйонів доларів на допомогу Україні, в тому числі на летальну зброю.

У проекті оборонного бюджету на 2017 фіскальний рік Сенат США пропонує виділити до 500 мільйонів доларів на допомогу Україні, в тому числі на летальну зброю.

Про це повідомив голова Сенатського комітету з питань збройних сил США Джон Маккейн на своєму офіційному сайті.

13 травня сенатори Джон Маккейн (республіканець) та Джек Рід (демократ) оголосили про завершення роботи над проектом бюджету національної оборони США на 2017 фіскальний рік.

Сенатор Маккейн пише, що 12 травня його комітет підтримав законопроект, що передбачає виділення 602 млрд доларів на фінансування потреб Міністерства оборони та фінансування національних програм з безпеки Міністерства енергетики.

Маккейн назвав документ «реформістським законопроектом», який передбачає асигнування коштів, необхідних для забезпечення збройних сил країни відповідним знаряддям для ведення операцій і надання допомоги союзникам США у боротьбі з насильницьким екстремізмом.

У своєму проекті оборонного бюджету, сенатори наголосили, що сильні союзники та партнери мають життєво важливе значення для національної безпеки США.

«Із посиленнням викликів нашій спільній безпеці у різноманітті та складності, законопроект про бюджет на національну оборону США збільшує підтримку союзників та партнерів, які борються разом з нами, поділяючи спільний тягар та захищаючи наші цінності», - йдеться у проекті бюджету, розміщеному на офіційному сайті сенатора Маккейна.

У зв’язку з цим, згідно з положенням законопроекту «дозволяється виділити до 500 мільйонів доларів для надання підтримки Україні у галузі безпеки, включаючи допомогу на летальні засоби».

Водночас зазначається, що законопроектом обмежується надання Україні цих коштів, тобто вона може отримати лише половину - 250 мільйонів доларів - а решту отримає лише після того як міністр оборони США особисто засвідчить, що Україна вжила суттєвих заходів, спрямованих на проведення інституційних реформ у системі оборони в питанні боротьби з корупцією, у питанні підвищення відповідальності та підтримки військового потенціалу, досягнутих за допомогою наданої допомоги у сфері безпеки.

В окремому положенні Сенатського законопроекту передбачається 3,4 млрд доларів на підтримку Ініціативи щодо забезпечення безпеки в Європі (European Reassurance Initiative) і на збільшення спроможності та готовності сил США і НАТО для стримування і, в разі потреби, реагування на агресію з боку Росії.

Дивіться також: Ось чому експерти вважають, що Захід добре відповів Росії на агресію проти України

Ось чому експерти вважають, що Захід добре відповів Росії на агресію проти України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG