Спеціальні потреби

Колишній міністр оборони США закликав до прямого діалогу з Путіним


Колишній міністр оборони США Чак Гейґел
Колишній міністр оборони США Чак Гейґел

Колишній міністр оборони США Чак Гейґел попередив, що плани НАТО розмістити чотири батальйони в країнах Балтії можуть призвести до нової «холодної війни» з Росією, і закликав до прямого діалогу між наступним президентом США і російським лідером Володимиром Путіним, щоб уникнути такого сценарію.

Виступаючи в Атлантичній раді, Гейґел сказав, що переговори з Путіним повинні стати однією з перших справ наступного президента США.

«Це може бути неприємно, але ми знаємо досить про президента Путіна. Він веде справи безпосередньо з лідерами», – сказав він.

Поки такий діалог між лідерами не почнеться, Росія відповідатиме на зміцнення східного флангу НАТО новими батальйонами, військовими навчаннями, кораблями і збройовими платформами, додав він.

Він також виступив з попередженням з приводу планів НАТО розгорнути чотири батальйони в країнах Балтії для стримування дій Росії, в яких вбачають її агресивну поведінку.

«Якби я був міністром оборони сьогодні, я б виявляв обережність з цим. Я не виступаю проти цього, але ми можемо дуже швидко побачити, що виявилися втягнутими в розгортання чергової "холодної війни", а в цьому немає ніякого сенсу для будь-якої зі сторін», – сказав він, виступаючи на круглому столі за участю ЗМІ, організованому Атлантичною радою.

У відповідь на рішення НАТО направити чотири батальйони – два американські, один британський і один німецький – Москва поспішила заявити, що направить до своїх західних і південних кордонів 30 тисяч російських військовослужбовців.

«Після цього ми будемо і далі зміцнювати східний фланг НАТО новими батальйонами, новими навчаннями, новими кораблями і платформами, а російська сторона відповідатиме на це. Не знаю, до чого це призведе», – сказав екс-глава Пентагону.

«Я не впевнений, що тут присутнє справжнє стратегічне мислення, – додав він. – Це реакція, тактичне метання від кризи до кризи. Мені здається, що саме це в значній мірі відбувається на Близькому Сході в стратегічному плані, особливо в тому, що стосується "Ісламської держави" в Іраку і Сирії».

Колишній міністр оборони США заявив, що малоймовірно, що Росія зможе водночас вести військові дії в Україні і Сирії, що спричинило тривогу серед американських союзників у світі. Він також підкреслив, що не втримування контактів з Росією пов’язане з величезним ризиком.

При розміщенні військ, «завжди буде відбуватися нарощування», зауважив він.

Раніше Гейґел критикував Білий дім за те, що він лише реагує на кризи, а не застосовує до них стратегічні підходи. Він був міністром оборони в адміністрації Барака Обами, але подав у відставку.

Дивіться також: Ось чому підхід регіонів до біженців з Донбасу назвали "здоровим"

Ось чому підхід регіонів до біженців з Донбасу назвали "здоровим". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG