Спеціальні потреби

Злив "Миротворця" засудили в ОБСЄ, "Репортерах без кордонів", дісталось Геращенку - цитати


Дуня Міятович, представник ОБСЄ з питань ЗМІ
Дуня Міятович, представник ОБСЄ з питань ЗМІ

Представник ОБСЄ з питань ЗМІ Дуня Міятович висловила занепокоєння з приводу безпеки журналістів та працівників ЗМІ в Україні після публікації їх персональної інформації.

"Це дуже тривожний розвиток подій, який може надалі ускладними ситуацію з безпекою журналістів. Журналісти висвітлюють питання, цікавлять громадськість, їм не мають погрожувати за їх роботу", - заявила Міятович.

Представник ОБСЄ також відзначила стурбованість медіа-спільноти в Україні та за її межами, та заявила про те, що деякі журналісти вже отримали погрози.

"Жахливим та небезпечним" назвали публікацію імен журналістів в міжнародній організації "Репортери без кордонів".


Як відомо, сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих у так званих ДНР/ЛНР. У цій базі даних міститься 4 068 імен. Про це повідомляє "УП". З сайтом "Миротворець" пов'язаний радник міністра внутрішніх справ України Авакова, нардеп Антон Геращенко.

Хакери та дурний нардеп Геращенко злили перелік усіх журналістів
Стефан Сіоган

Компліментів на адресу останнього не пошкодував журналіст фрацузькомовних видань Le Figaro, Le Soir, Le Temps, iTélé&Canal+, Radio Canada Стефан Сіоган, який працює в Україні.

"Хакери та дурний нардеп Геращенко злили перелік усіх журналістів, які працювали у Донецьку з 2014-го року, назвавши їх "агентами пропаганди Кремля", - твітнув обурений журналіст.

Не можна стверджувати, що якщо іноземцям можна, то вам - і поготів. Ви тут не іноземці, ви тут - громадяни

На фоні загального, як здається, обурення журналістської громади оприлюдненням даних співробітників ЗМІ, які працювали у Донецьку, відомий український публіцист Віталій Портніков заявив, що принаймні українські ЗМІ не мали права акредитовуватись у "республіках".

"Але право українських ЗМІ акредитуватися при "ДНР" та "ЛНР" чомусь не викликає сумніву у частини моїх колег. Так ось, дорогі мої, у вас немає такого права - скільки заяв і петицій ви б не підписували. Ані громадянського, ані професійного, ані людського. У вас є лише одне право - право на лицемірство і дворушництво, яким ви підміняєте чесну журналістику", - заявив Портніков у Facebook.

"Не можна стверджувати, що якщо іноземцям можна, то вам - і поготів. Ви тут не іноземці, ви тут - громадяни. Вам повинно бути соромно хоч іноді. Хоча б вдома, якщо не в ваших редакціях", - поділився думкою Портінков.

Дивіться також: У цьому румунському селі задоволені вступом до НАТО

У цьому румунському селі задоволені вступом до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG