Спеціальні потреби

Штати Колорадо і Вашингтон дозволили курити марихуану всім охочим


Штати Вашингтон та Колорадо дозволили "травку"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00
Direct link

Штати Вашингтон та Колорадо дозволили "травку"

Штати Колорадо та Вашингтон узаконили посідання та продаж марихуани дорослим для споживанням не в медичних цілях
6 листопада мешканці американських штатів Колорадо та Вашингтон обрали не лише президента. Вони також проголосували за легалізацію вживання марихуани не в медичних цілях. На імплементацію відповідних законів піде немало часу. Законодавці спочатку повинні визначити правила закупівлі, продажу, доставки та оподаткування. Деякі правоохоронці у сфері накоторгівлі кажуть, що прийняті закони, які не відповідають федеральним нормам, не витримають випробування часом.

Для тих, хто підтримує легалізацію марихуани, сталася історична подія. Штати Колорадо та Вашингтон узаконили посідання та продаж марихуани дорослим для споживанням не в медичних цілях. Однак, закони обох штатів ідуть в розріз з федеральними нормами.

Морґан Фокс – директор з комунікацій організації «Проект Регулювання вживання марихуани»:

«Мешканці Колорадо та Вашингтона вирішили взяти справу у власні рук. Вони пересвідчились, що політика заборон виявилась неефективною».

Критики існуючих сьогодні обмежень стосовно марихуани стверджують, що заборона, сама по собі, ніколи не зупиняла нікого від її вживання, а переслідування порушників у судовому порядку та утримання їх за ґратами лише обтяжує місцеві бюджети. За даними ФБР, кожного року за посідання марихуани арештовується близько 750 тисяч осіб, що коштує казні понад 40 мільярдів доларів.

Один з керівників Альянсу з фармацевтичної політики Джазмін Тейлор порівнює заборону на вживання марихуани із забороною на алкоголь у 20-их роках:

«З подібними емоціями ми спостерігали за тим, як у свій час країна відмовлялась від заборони на алкоголь. Всі тоді насправді усвідомлювали, що сама по собі заборона була неефективною, та лише завдала шкоди».

Через день після виборів, Міністерство юстиції США повідомило, що переглядає результати волевиявлення виборців та від коментарів поки що утрималось. Втім, в офіційній заяві відомства йдеться, що федеральні норми у цій сфері застосовуватимуться і надалі.
«З подібними емоціями ми спостерігали за тим, як у свій час країна відмовлялась від заборони на алкоголь. Всі тоді насправді усвідомлювали, що сама по собі заборона була неефективною, та лише завдала шкоди».
Джазмін Тейлор

Експерти кажуть, що застосування федеральних законів може поставити адміністрацію Обами у незручне становище. Адже, більше мешканців Колорадо проголосувало за легалізацію марихуани, ніж за кандидата Обаму. Крім того, каже Джазмін Тейлор, національні опитування показують, що більшість американців - за легалізацію марихуани:

«Я думаю, за її легалізацію, згідно з опитуваннями, висловлюється нині рекордна кількість американців. І ця тенденція невпинно тримається вже 10 років. Якщо подумати, скільки людей виступили за узаконення марихуани як для медичного, так і рекреаційного вживання, ігнорувати їх позицію вже не можна».

Колишні представники відомств з контролю вживання наркотиків кажуть, що ця перемога буде нетривалою. Вони прогнозують, що адміністрація Обами чи не допустить прийняття подібних законів в інших штатах, чи почне оскаржувати подібні вже прийняті закони у судовому порядку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG