Спеціальні потреби

Нурі аль-Малікі відкинув пропозицію про сформування уряду національного порятунку


Нурі аль-Малікі
Нурі аль-Малікі

Прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі відкинув пропозицію про сформування уряду національного порятунку, щоб таким чином допомогти країні в боротьбі з сунітськими ісламськими екстремістами.

У середу аль-Малікі заявив у телевізійному зверненні, що такий крок суперечить Конституції і результатам парламентських виборів, що відбулися 30 квітня.

У понеділок державний секретар США Джон Керрі заявив, що іракські лідери запевнили його, що до 1 липня вони розпочнуть формування післявиборчого уряду.

Як Керрі, так і президент Обама закликають Ірак сформувати уряд, до якого ввійшли б представники як сунітської, так і курдської груп.

Очолений Нурі аль-Малікі уряд піддається критиці за те, що він усунув від влади етнічні та релігійні групи, що викликає в країні напруження. В середу він закликав до сформування уряду національної єдності.

Тимчасом екстремісти, які належать до угруповання Ісламська держава Іраку і Леванту, взяли під свій контроль великі райони північного і західного Іраку.

Сполучені Штати надсилають до Іраку до 300 своїх військових радників, щоб допомогти країні в боротьбі із сунітськими екстремістами. Перша група радників розпочала місію у вівторок. Більше прибуде туди протягом наступних кількох днів.

XS
SM
MD
LG