Спеціальні потреби

«Список Магнітського»: реакція США


Представник Білого дому заявив про готовність обговорювати з Росією питання прав людини.

Білий дім

Смерть юриста Сергія Магнітського в московському СІЗО в 2009 році була трагедією, заявив кореспонденту «Голосу Америки» прес-секретар Білого дому Джей Карні.

«Розслідування його загибелі не дало видимих результатів, - продовжив він. - Російські офіційні особи, причетні до справи Магнітського, і співробітники в'язниці, які робили безпосередні рішення, які призвели до його смерті, залишаються безкарними. Адміністрація президента має намір продовжувати працювати з Конгресом в справі просування універсальних прав людини по всьому світу, і ми будемо використовувати такі засоби, як «закон Магнітського» та інші доступні нам юридичні важелі з тим, щоб особи, відповідальні за некваліфіковане лікування і смерть Магнітського, не мали можливості в'їжджати в Сполучені Штати і тут працювати».

Джей Карні повідомив, що президент Обама віддав певне розпорядження держсекретарю і міністру фінансів, що стосується «закону Магнітського» 2012 року.

«Відповідно до нього, - пояснив він, - представники Держдепартаменту та Міністерства фінансів складають і подають до Конгресу список осіб, пов'язаних зі жорстоким поводженням і смертю Сергія Магнітського, а також тих, хто причетний до певних порушень прав людини. Внесення в цей список означає, що даним особам буде заборонений в'їзд в США, а їх активи в США будуть заморожені ... ».

«Ми відкрито заявляємо про наші розбіжності з Росією, - зазначив прес-секретар Білого дому, відповідаючи на запитання кореспондента «Голосу Америки» про російської версії «списку Магнітського» - «списку Гуантанамо». - Права людини - ось питання, в якому ми іноді не можемо дійти згоди, і ми чесно і щиро говоримо про це. Ми будемо працювати з росіянами над вирішенням цих та інших питань, деякі з яких стосуються важливих для США інтересів національної безпеки, так само як і безпеки - у випадку з Північною Кореєю - для цього регіону».

Державний департамент США

В.о. заступника офіційного представника Держдепартаменту США Патрик Вентрелл у п’ятницю розповсюдив таку заяву: «Сьогодні Державний департамент спільно з Міністерством фінансів США, згідно зі "законом Магнітського" відправив у Конгрес список осіб, які, на підставі достовірної інформації, відповідають обговореним у документі критеріям. Ці критерії включають відповідальність за утримання під вартою, жорстоке поводження з Сергієм Магнітським і його смерть, або причетність до інших грубих порушень прав людини в Росії. Особам, що стоять у списку, заборонено отримувати в'їзні візи або користуватися наявними в'їзними візами США. Їх власність, що знаходиться під американською юрисдикцією або інтереси, пов'язані з такою власністю, блоковані, і дії з власністю заборонені».

На прохання журналістів прокоментувати реакцію російської сторони на публікацію імен зі списку, Вентрелл заявив, що Росія «скаже за себе».
«Ви знаєте, яким чином йдуть наші відносини з Росією. Наш підхід - шукати можливості для співпраці в сферах спільних інтересів, в той же час відкрито говорячи про те, в чому ми не погоджуємося один з одним і про наші відмінності. У тому, що стосується демократії та дотримання прав людини, ми чітко даємо зрозуміти, яка наша позиція», - зазначив Вентрелл.

Конгрес

Республіканець Ед Ройс, голова Комітету з міжнародних відносин Палати представників, опублікував наступну заяву: «Ми вітаємо оприлюднення цього списку, як важливий крок у наших зусиллях на підтримку демократії та прав людини в Росії. Хоча прийнятий в минулому році "Закон Магнітського", який я рішуче підтримав, був присвячений, в першу чергу, трагічній долі Сергія Магнітського, російського адвоката, який загинув у в'язниці після того, як він викрив корупцію на високому рівні, цей закон мав більш масштабну мету - виявлення осіб, причетних до порушення прав людини по всій країні. Я задоволений тим, що цей процес почався, і закликаю держсекретаря зробити все для того, щоб імена осіб, причетних до цих злочинів, стали відомі громадськості. Ми продовжимо надавати допомогу народам, що борються за свободу, у всьому світі».

Член Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США, демократ від штату Каліфорнія Бред Шерман так прокоментував ситуацію:

«Положення закону, яке вимагає оприлюднення цього списку, є частиною законодавства, що забезпечує для Росії величезні економічні переваги. Я сподіваюся, що президент Володимир Путін зосередить увагу своїх співвітчизників на режимі найбільшого сприяння в торгівлі з Росією та її статусу в СОТ. До того ж, існують суттєві закономірні розбіжності з проблеми прав людини, особливо в тому, що стосується справи Магнітського, тому я вважаю, що Америка повинна залишатися вірною своїм принципам у цьому питанні».

Тим часом, у відповідь на оприлюднення США «списку Магнітського», у суботу Росія опублікувала свій список 18 американців, яким заборонений в’їзд на територію РФ.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG