Спеціальні потреби

Кремль використовує питання усиновлення, як прикриття - експерти


Кремль "прикривається" питанням усиновлення
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Кремль "прикривається" питанням усиновлення

Новопризначений державний секретар США Джон Керрі продовжує своє турне Європою та Близьким Сходом. У Берліні він зустрівся з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, з якою обговорив деталі стратегічного партнерства між США та Німеччиною.

Також у Берліні Джон Керрі зустрівся за зачиненими дверима з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. В ході зустрічі сторони, серед іншого, обговорили питання розв’язання кризи в Сирії, а також проблему усиновлення американцями російських дітей-сиріт.

Антиамериканська істерія у Росії та «полювання» на американських усиновлювачів російських дітей – не більше, ніж внутрішньо російська PR кампанія Кремля, яка не позначається на відносинах між Росією і США, хоча і дозволяє Кремлю уникати відповіді на незручні для Росії питання міжнародної політики.

Про це одноголосно заявляють експерти.

Візит Джона Керрі до Берліну короткий, проте насичений. Світ напружено чекає, коли Росія змінить свою позицію щодо Сирії. Відданість Росії збереженню статус-кво в охопленій війною країні, на практиці означає, що у Сирії продовжують гинути люди. Експерти, розводять руками - - особиста зустріч голови МЗС Росії Лаврова із держсекретарем США Керрі нічого не змінить.

Сьюзан Стюарт з Німецького інституту міжнародних відносин та безпеки каже:

«Я не думаю, що зустріч Лаврова і Керрі змінить це. Росія має свій інтерес у Сирії і буде продовжувати захищати своїх. Незважаючи на всю увагу ООН до сирійського питання, Росія залишиться на свої позиціях».

Це не те, що хотіли б почути США. Під час перебування у Лондоні Джон Керрі заявив, що Америка не залишить сирійську опозицію на одинці у протистоянні із військами президента країни Башара аль-Асада:

«Не можна і надалі лишати сирійську опозицію без ясної відповіді, чи має вона міжнародну підтримку».

Зустріч Керрі з Лавровим так і не внесла ясність у це питання.
Натомість у самій Росії, зустріч голови Держдепу з Сергієм Лавровим сприймають як нагоду пролити світло на долю російських дітей, всиновлених американцями.

Минулого тижня повідомлення про смерть російського хлопчика, всиновленого американкою, ще більше підігріло істерію навколо всиновлення, яку Кремль невтомно роздмухує вже кілька місяців. Сьюзан Стюарт з Німецького інституту міжнародних відносин та безпеки каже, що антиамериканська риторика Кремля є суто показною:

«Антиамериканізм присутній на рівні внутрішньої політики Росії, проте на рівні відносин зі США, росіяни намагаються не дати цим настроям вплинути на реальні стосунки двох країн. Тому вони і педалюють тему всиновлення, вона не лишає росіянам байдужими, проте не впливає реально на такі питання двосторонніх відносин, як протиракетна оборона, або співпраця в питаннях Сирії та Афганістану.
Антиамериканізм присутній на рівні внутрішньої політики Росії, проте на рівні відносин зі США, росіяни намагаються не дати цим настроям вплинути на реальні стосунки двох країн.
Сьюзан Стюарт, експерт

З цим згоден і Олаф Бенке з Європейської ради закордонних справ. На його думку, зустріч Керрі та Лаврова стане початком фази пост-перезавантаження у відносинах двох країн, але лише після того, як питання всиновлення зникне з громадського радару:

«Я думаю, що істерія навколо всиновлення, яку ми спостерігаємо в останні тижні – це продукт призначений суто для російських громадян. Антиамериканізм продовжує приносити дивіденди Путіну після повернення до влади. Цю тему нескінченно обсмоктують російські ЗМІ.

Зустріч Керрі з Лавровим стала частиною 11-денного закордонного турне нового держсекретаря США, яка закінчиться лише 5-го березня і включає також зупинки у Великобританії, Франції, Італії, Туреччині, Єгипті, Саудівській Аравії та Катарі.
XS
SM
MD
LG