Спеціальні потреби

Судові рішення дозволили деяким росіянам мати американських батьків


Діти отримали батьків зі США рішенням суду
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Діти отримали батьків зі США рішенням суду

Ухвалення в Росії так званого закону Діми Яковлєва, який забороняє американцям всиновлювати російських дітей заскочило чимало родин на півдорозі. Під питанням об’єднання американських батьків із їх ще російськими дітьми. Хай би якою здавалась загальна картина міжнародного всиновлення здалеку, кожна окрема історія кожної родини та кожної дитини вражає. За останні 20 років американці всиновили більше 60 тисяч російських дітей. Їх долі склались по різному. Для більшості – всиновлення в Америці стало початком повноцінного життя, як не було б можливим на батьківщині. Втім російська влада, а за нею і ЗМІ воліють говорити про тих 19 російських малюків, які загинули після всиновлення американцями.

Брітт да Джеймі Ванчура намагаються всиновити російську дитину з синдромом Дауна. Після ухвалення закону Діми Яковлєва, хлопчик, якого пара вже вважає своїм, не може приїхати до Америки.

"Просто нестерпно розуміти, як там наш хлопчик. Ми вже вважаємо його нашим сином, нашою загубленою дитиною", - каже Джеймі.

Критики кажуть, закон, який забороняє всиновлення американцям, з’явився, виключено, через бажання російської верхівки болючіше уїсти США за санкції проти порушників прав людини. Тому російські ЗМІ і говорять лише про тих 19 дітей, які загинули після всиновлення у США. Забуваючи про долю інших 60 тисяч, які були всиновлені американцями за останні 20 років.
Я щаслива, що маю родину, тут в Америці. Якби я лишилась, то жила би в дитбудинку
Жінка всиновлена американцями у 90-х.

Кайла Андерсон прибула до США у 1992-му році. Тоді її звали Оля. Вона стала першою дитиною з Москви всиновленою американцями. Кайла обурена забороною на всиновлення, каже - жити з американською родиною не порівняно краще, ніж жити в сиротинці.

"Це не справедливо. Я щаслива, що маю родину, тут в Америці. Якби я лишилась, то жила би в дитбудинку", - говорить Кайла.

5-річна Поліна. Одна з тих дітей, чию долю закон міг змінити назавжди. Вона має розщеплення хребта, і не мала родини у Росії. Всиновлення дівчинки американською парою майже зірвалося. Заборона вступила у силу за місяць до переїзду Поліни в Америку.

Втім у січні стало відомо, що діти, щодо яких вже є рішення російського суду зможуть переїхати до своїх нових батьків. Поліна вже прибула до США.

"Вона починає віри щити, що ми більше її не покинемо, що нас не розділять, і ми будемо поруч з неї коли вона прокидається та засинає", - говорить її нова мати, Кендра.

Втім у тих випадках, де процес усиновленні детей, не дійшов до рішення суду, заборона на усиновлення вже набрала сили. Лишається сподіватись, що «врятовані» від Америки, російські діти знайдуться родини на батьківщині.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG