Спеціальні потреби

Литвин говорить про провокування конфлікту у ВР


Український парламент сьогодні так і не зміг розпочати свою роботу через блокування парламентської трибуни депутатами від Блоку Тимошенко. Як повідомив бютівець Андрій Кожем'якін, фракція має пропозицію щодо створення робочої групи з опрацювання питання переформатування комітетів. Однак, в результаті, порозуміння знайти не вдалося.

Спікер Литвин, якій не зміг потрапити на робоче місце, сказав: «Мої прогнози справджуються: вибори закінчилися – війна розпочалася. Політиками та політичними силами шукаються приводи для сутичок і для громадянського конфлікту. І Верховна Рада має стати ареною для демонстрації цього політичного протистояння на всю країну».

На його думку, головна мета блокування – заблокувати бюджетний процес. «Мова не йде абсолютно про комітети, мова йде про те, щоб не допустити розгляду у Верховній Раді держбюджету, розуміючи, що коли не буде бюджету – не буде жодної співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими інституціями», – сказав Литвин.

Коаліціанти відмовилися протистояти бютівцям, аргументуючи це Страсною п’ятницею. «Опозиція намагається в силовому варіанті нав'язати своє бачення проведення сесії. Я думаю, що найближче оточення Тимошенко плюнуло не в душу коаліції, а плюнуло в душу Бога. Бог усе бачить!», – заявив регіонал Олександр Єфремов.

А його колега Михайло Чечетов причиною блокування трибуни назвав спробу зірвати звіт у парламенті міністра ПЕК Юрія Бойка про газові переговори.

«Сьогодні має бути година уряду, і міністр енергетики Бойко повинен розповісти про ситуацію на газовому ринку, про хід переговорів щодо газу з Росією. І страх того, що Бойко розповість правду про те, що творила на енергетичному ринку Тимошенко, підштовхнув їх до такого безпрецедентного кроку, коли в Страсну п'ятницю вони заблокували трибуну», – сказав він.

Другою причиною, на думку Чечетова, є бажання БЮТ заблокувати бюджетний процес шляхом перерозподілу комітетів парламенту.

«Якщо ми підтримуємо пропозиції частини опозиції – найближчого оточення Тимошенко, то потрібно по-новому обнулити і знову ділити комітети. Це робиться, щоб зірвати бюджетний процес. Намагаючись втягнути нас у кадрову лихоманку, вони хочуть вибити парламент з нормального процесу роботи і не дати можливість до 1 травня прийняти бюджет», – сказав він.

Наступного тижня депутати знову зберуться на засідання. Опозиція вимагає якнайшвидше віддати їй посади 6 голів комітетів, головний з яких – бюджетний. Регіонали не хочуть це робити до ухвалення бюджету в парламенті. Відтак, ймовірність продовження блокування роботи Ради є високою.

Окрім того, наступного тижня очікується перехід низки депутатів з опозиції до більшості, про це сказав Володимир Литвин. За його прогнозами, кількість коаліції збільшиться до 260 депутатів.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG