Спеціальні потреби

Суд над Луценком відвідали американські дипломати


Суд над Луценком відвідали американські дипломати
Суд над Луценком відвідали американські дипломати

У п’ятницю представники посольства США в Україні завітали на судове засідання у справі Луценка. Екс-міністр навіть встиг поспілкуватися із американськими дипломатами перед судом та передати інформацію про перебіг своєї справи.

У п’ятницю в Печерському суді продовжили слухання обвинувального висновку, який розмістився на 340 сторінках. На минулому засіданні висновок читали без Луценка, так як його було усунуто за «погану поведінку». Перед видаленням Юрій Луценко перерахував усі порушення його конституційних прав під час суду. Зокрема, зазначив про заборону користуватися судом присяжних, про право скористатися викликом жодного із заявлених свідків захисту тощо.

Прокурори читали обвинувальний висновок втрьох по черзі, так як швидко втомлювались. Втомлювався і Юрій Луценко, стан здоров’я якого після перебування в СІЗО значно погіршився. Так, екс-міністр повідомив журналістам, що в камері захворів на гепатит. Але поки що діагноз не підтверджений і потребує більше аналізів.

«Організм не спрацьовує. Маю проблеми з підшлунковою та печінкою. Відповідно я почав приймати медикаменти і намагаюся якимось чином дотримуватися харчування», – каже Юрій Луценко.

Натомість у прес-службі Державної пенітенціарної служби спростували, що Луценко хворий на гепатит. І зазначили, що ця заява не відповідає дійсності. Проте відомство повідомило про проведення додаткового обстеження Юрія Луценка.

Екс-голова українського МВС заявив і про те, що свідки, чиї показання зачитують у висновках, є «помилковими». І якби судовий процес був відкритим, свідчення були б іншими, стверджує Луценко.

Милосердя до обвинувачуваних у президента попросив глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Він звернувся із листом до Віктора Януковича, в якому просить про милість до політиків та чиновників, що зараз знаходяться під слідством. «Вони повинні стати своєрідним показником зрілості Української держави, її досягнень в утвердженні верховенства права», йдеться у листі Філарета.

Курс влади щодо опозиції прокоментував і заступник помічника держсекретаря США Томас Мелія в інтерв’ю «Дзеркалу тижня». Томас Мелія зазначив, що в США стежать за судовими процесами над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценко, і занепокоєні характером процесів. За словами американського держслужбовця, це може серйозно пошкодити репутації України та її європейській перспективі.

Наступне судове засідання у справі Юрія Луценка відбудеться через тиждень, 27 липня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG