Спеціальні потреби

Cуд у справі Луценка затягується


Колишній міністр Юрій Луценко за ґратами під час судової справи
Колишній міністр Юрій Луценко за ґратами під час судової справи

Окрім того, що свідків з боку обвинувачення у справі Луценка – 148, ще й не всі з’являються на засідання. Багато з тих, кого викликають, не приходять до суду. Таким чином розгляд справи розтягується на невизначений час.

За останні два дні Печерський районний суд допитав всього двох свідків.
Один із них – Володимир Хміль, який готував проект листа для Кабінету міністрів України про зарахування стажу водію Луценка Леоніду Приступлюку.

В часи головування Юрія Луценка в міністерстві Володимир Хміль був заступником начальника відділу нагород, присвоєння спеціальних звань і проходження служби Департаменту кадрового забезпечення МВС України. Захист екс-міністра заявив, що такий свідок є одним із основних у справі, адже безпосередньо має відношення до зарахування водію Луценка стажу роботи на вільнонайманих посадах у стаж роботи у внутрішніх органах.

Під час допиту Володимир Хміль повідомив про те, що практика таких «зарахувань» відбувалася не тільки за Луценка, а існувала й раніше, за міністрів Кравченка, Білоконя, Цушка. Як і інші свідки, Володимир Хміль спростував інформацію про те, що Луценко давав якісь вказівки щодо свого водія. «Це не була практика міністра Луценка. Вона була і до нього», – сказав свідок.

Допит іншого свідка, Сергія Момота, який обіймав посаду начальника Департаменту оперативної служби, перервали, бо cуд вирішив зробити перерву.

Однією з причин перерви cтала неможливість деяких адвокатів перебувати на судовому засіданні. Як зазначає захист, дуже важко працювати, коли засідання відбуваються кожного дня, а в адвокатів у той час розглядаються й інші справи.

Натомість Генеральна прокуратура заявила, що зрив судового засідання є виною адвокатів. «Склалася ситуація, коли 20 учасників нашого процесу змушені підлаштовуватися під одну особу… такі перерви не покращують ані сам судовий процес, ані дії захисту», – зазначив представник державного обвинувачення Дмитро Лобань. Також прокуратура зазначила, що якби захист сам не ініціював перерви, в суді б опитували більше свідків.

На щоденні засідання поскаржився й сам Юрій Луценко, зазначивши, що йому важко прокидатися щодня о 5-тій ранку.

У четвер серед присутніх на суді Луценка була й депутат німецького Бундестагу Віола фон Крамон. Як зазначає прес-служба «Народної самооборони», німецький політик приїхала, щоб «відслідкувати хід судових засідань у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та перевірити законність усіх дій з боку представників прокуратури».

Після засідання Віола фон Крамон зазначила, що в Німеччині важко уявити подібний судовий процес.

«Тут немає справжнього обвинувачення, у Німеччині ви ніколи би не стали свідком подібної справи. Колишній міністр у клітці?», – прокоментувала політик.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG