Спеціальні потреби

Голови суперницьких парламентів Лівії відкинули мирну угоду


Міжнародна конференція у Римі в справі мирного врегулювання в Лівії
Міжнародна конференція у Римі в справі мирного врегулювання в Лівії

Представники суперницьких урядів у Лівії, як передбачалося, мали підписати в середу мирну угоду, але офіційні особи тепер кажуть, що церемонія буде відстрочена до четверга. Голови двох лівійських парламентів взагалі висловили незадовлолення з приводу угоди.

Лідери парламентів Агіла Салех і Нурі Абу Сахмаїн мали у вівторок першу зустріч з часу, коли обидві сторони створили суперницькі законодавчі органи в Триполі і Тобруку. У заявах обох лідерів підкреслено потребу знайдення розв’язки політичної ситуації в Лівії без зовнішнього втручання.

Угоду досягнуто завдяку посередницьким зусиллям між суперницькими урядами у спробі покласти край нестабільності, яка існує в Лівії з часу усунення від влади у 2011 році багаторічного лідера Муамара Кадафі.

Угода закликає до сформування до 40 днів нового уряду національної єдності з членів як міжнародно визнаного уряду в Тобруку, так і підтримуваного ісламістами органу в Триполі.

Навіть за участі представників обох сторін залишається неясним, скільки людей підтримує угоду і хто мав би її підписати.

Останньої неділі Організація Об’єднаних Націй, Африканський Союз, Ліга арабських держав і понад десять країн оприлюднили заяву, у якій підтримали мирні зусилля і привітали плани лівійських парламентів підписати угоду.

Заяву про це було зроблено після зустрічі на міністерському рівні в Італії, на якій висловлено відданість суверенітету Лівії, обіцяно допомогу урядові національної єдності і закликано до негайного припинення вогню між суперницькими сторонами.

Дивіться також: «Зоряним війнам» пророкують абсолютний касовий рекорд

"Зоряним війнам" пророкують абсолютний касовий рекорд. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG