Спеціальні потреби

Лівія вимагає від США інформацію про затримання терориста аль-Кайди


Абу Анас аль-Лібі
Абу Анас аль-Лібі
Лівійський уряд викликав посла США в країні, щоб отримати більше інформації щодо рейду американських спеціальних сил, які затримали високопоставленого терориста аль-Кайди.

Американські сили затримали Абу Анаса аль-Лібі, який був у своєму автомобілі, в суботу в Триполі, і забрали його на військовий корабель для проведення допитів.

Міністерство юстиції Лівії заявило у вівторок, що воно викликало американського посла Дебру Джонс для отримання відповіді про операцію. Лівійський уряд уже просив з’ясувати обставини того, що названо «викраденням» Абу Анаса аль-Лібі.

У понеділок державний секретар Джон Керрі захищав ці заходи, називаючи їх «законними і відповідними». Він сказав, що застереження лійського уряду безпідставні і, що Лібі буде віддано під суд.

Федеральний суд в Нью-Йорку звинуватив аль-Лібі у 2000 році у плануванні бомбових атак на американські посольства в Кенії і Танзанії. Федеральне бюро розслідувань запропонувало п’ять мільйонів доларів винагороди за інформацію, яка довела б до його арешту.
XS
SM
MD
LG