Спеціальні потреби

Якщо мета Путіна принизити Обаму, наступною буде Лівія - експерт


Су-35
Су-35
У адміністрації Барака Обами не лишилось прийнятних варіантів відповіді на дії Росії у Сирії, а Путін має можливість ще більше ускладнити ситуацію на Близькому Сході. На сторінках впливового видання The Wall Street Journal Аарон Дейвід Міллер, віце-президент Woodrow Wilson Center for Scholars, пише - "жорсткі заяви щодо Путіна, які не підкріплюються діями, виглядають, як свідчення слабкості Вашингтона".

"Той факт, що Росія почала авіарейди незабаром після зустрічі Обама-Путін в ООН лише підкреслює натянуті стосунки президентів. Спроби США викрити лицемірство Росії, яка завдає ударів не по заявлених цілях ІДІЛ, вказують на наївність Вашингтона. США не можуть дозволити собі і не хочуть військової сутички з Росією через Сирію. А сам факт перемовин із Путіним ще більше обмежує простір Вашингтона для маневру. Роль США вже зведена до пустих слів та спільної заяви держсекретаря Керрі та голови МЗС Росії Лаврова про створення каналу спілкування між військовими двої країн для уникнення випадкових зіткнень", - пише Міллер.

Оглядач відзначає, хоча у довготерміновій перспективі дії Путіна можуть обернутись проблемами для Росії, своїх цілей у Сирії вона досягне, а саме - поверне себе у коло міжнародних гравців, які мають неабиякий вплив у традиційно важливому для США регіоні.

Водночас ряд інших оглядачів, аналізуючи висвітлення у російських ЗМІ військової операції у Сирії, відзначають - влада Росії уміло згодовує громадянам картинку чергової "перемоги" над Заходом.

"Конфлікт Росії та США офіційно подорослішав", - пише редактор впливового Інтернет-видання Buzzfeed Міріам Елдер, коментуючи заяву голови міжнародного комітету Ради Федерації Росії Константіна Косачова про те, що Захід мовляв критикує Росію лише через те, що заздрить успіху її військової кампанії у Сирії.

Натомість Олександр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні, у п’ятницю видав прогноз можливого подалього розширення російської військової присутності на Близькому Сході."Ящо Путін захоче справді принизити Обаму та ЄС, наступними цілями його втручання стане Лівія. Прем'єр країни Тінні 4 місяці тому відвідав Москву", - пише Кларксон.

Як повідомлялось, напередодні влада Іраку висловила зацікавленість у тому, щоб Росія розширила військову операцію проти ІДІЛ на її територію.
Експерт нагадує - Рада Федерації Росії дозволила Путіну використовувати війська за кордоном без уточнення країн, тобто дала йому карт-бланш. Окрім того, військова операція Путіна у Лівії зіграла би на руку потужним гравцям у регіоні, у симпатії яких зацікавлений Кремль.

"І останнє. Лівія для Єгипту значно важливіша за Сирію, а Путін зустрівся із президентом Єгипту вже 3-чі за останні 10 місяців", - звертає увагу Кларксон.

Дивіться також: Чого українські етнічні меншини хочуть від держави? - коментар активіста

Чого українські етнічні меншини хочуть від держави? - коментар активіста. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG