Спеціальні потреби

Викраденого прем’єра Лівії звільнили


Прем’єр-міністр Лівії Алі Зейдан
Колишні лівійські повстанці викрали і через короткий час відпустили прем'єр-міністра Лівії Алі Зейдана.

Інцидент стався через кілька днів після того, як американський спецназ захопив у Лівії одного з чільних лідерів аль-Кайди.

За повідомленнням влади Лівії, Зейдана було звільнено неушкодженим незабаром після того, як повстанці захопили його і відвезли з готелю в Триполі, де він проживав.

Відповідальність за інцидент взяло на себе угрупування «Оперативний осередок лівійських революціонерів», що оголосило про «арешт» прем'єр-міністра.

«Революціонери» звинувачують уряд Зейдана в причетності до суботньої операції американського спецназу в Лівії, в ході якої один з ватажків аль-Кайди, Абу Анас аль-Лібі, був захоплений і доставлений на корабель ВМС США.

Лівія вимагає від США поясненнь у зв'язку з «викраденням» аль-Лібі.

У вівторок Зейдан заявив, що хоча Триполі бажає підтримувати добрі відносини з Вашингтоном, справи стосовно лівійських громадян повинні розглядатися в місцевих судах.

Державний секретар США Джон Керрі підтримав спецоперацію, назвавши її «законною і відповідною». За його словами, скарги лівійського уряду є необґрунтованими, і Лібі постане перед судом.
XS
SM
MD
LG