Спеціальні потреби

На півдні Киргизстану палає міжетнічний конфлікт


В результаті сутичок уже загинуло 80 людей і понад 1000 поранено. У зв`язку із ситуацією керівництво країни звернулося до Росії за допомогою.

Конфлікт, який триває вже три дні, розгорівся між етнічними киргизами та узбеками у південних містах Ош та Джалабад. Тимчасовий уряд Киргизстану, який після усунення від влади президента Курманбека Акієва у квітні очолює Роза Отунбаєва, повідомив про надіслання на південь країни військових сил для врегулювання ситуації. Уряд також повідомив, що звернувся до Росії з проханням допомогти йому в цьому надісланням російських солдатів. В листі до президента Дмитра Медведєва Отунбаєва пише, що ситуація вийшла з під контролю.

Наразі Росія відправила в Киргизстан лише гуманітарну допомогу. Втім Медведєв сказав, що уважно стежить за ситуацією і що питання буде розглянуто у понеділок на нараді у Москві Організації договору про колективну безпеку, до якої входять сім колишніх радянських республік. Україна до організації не входить.

Стурбованість ситуацію висловили і Сполучені Штати. У заяві Державного департаменту говориться, що США закликають до швидкого відновлення миру та громадського порядку в уражених конфліктом регіонах. В документі також говориться, що США підтримують заходи для врегулювання ситуації, які ведуться ООН та ОБСЄ. Кризу між собою вже обговорили генсек ООН Пан Гі Мун та діючий глава ОБСЄ Канат Саудабаєв, однак інформації про те, до яких конкретних заходів вдадуться обидві організації, поки що немає.

Відео - найголовніше

Результати Аспенського безпекового форуму. Відео 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG