Спеціальні потреби

Опозиція в Киргизстані захопила владу, розпустила парламенгт


Політична опозиція в Киргизстані твердить, що захопила владу і розпустила парламент після того як внаслідок насильницьких протестів президент утік зі столиці.

Сьогодні лідер перехідного уряду Роза Отунбаєва висунула вимогу щодо відставки президента Киргизстану Курманбека Бакієва, який утік на південь країни і, за повідомленнями, організує опір.

За даними міністерства охорони здоров’я внаслідок сутичок у середу в Бішкеку між опозиційними демонстрантами та міліцією загинуло 75 людей і чимало осіб отримало поранення.

У розмові з журналістами Отунбаєва сказала, що вчорашні бунти були відповіддю на агресію, тиранію та придушення урядом інакодумців. Заворушення, які почалися у вівторок у місті Талас, були викликані незадоволенням щодо корупції та зростаючих цін в країні.

Отунбаєва заявила, що перехідний уряд контролює більшість Киргизстану і керуватиме країною до часу нових виборів, які відбудуться через шість місяців.

Отунбаєва зазначали, що американська авІабаза в Киргизстані, яка підтримує військові операції в Афганістані, залишатиметься відкритою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG