Спеціальні потреби

Чорношкірі американці відновлюють африканські традиції у своїх громадах


Тижневе новорічне свято Кванза чорношкірі американці почали святкувати не так давно – у 60-их роках минулого століття. Його поява пов’язана з рухом за громадянські права чорношкірих. Сотні тисяч афро-американців по всій Америці відзначають Кванзу, фінальний день якої припадає на початок січня.

Це африкансько-американське свято, яке вшановує культуру та традиції чорношкірого населення танцями, музикою та певними обрядами – відзначають у Музеї громади Анакостії – в південно-східному районі американської столиці.

Кванзу почали святкувати у 1966-му році за ініціативою чорношкірого активіста Мулана Каренгі. Він вірив, що це свято допоможе чорношкірим американцям згадати та вшанувати свою африканську спадщину. Свято бере коріння із традицій Південної Африки, де вшановують збір зимових врожаїв. Ванда Айкенс – активістка громади – пам’ятає перші зібрання у 1966 році:

«Ми почали розуміти, що ті відчуття щодо збору врожаю під час тижня Кванзи схожі на емоції, які переживають люди, що святкують Новий рік. Ми думаємо про зерно, яке посадили, про свої дії, бажання, сподівання та натхнення, необхідне для втілення у життя намірів. Ми думаємо не тільки про себе, але і про цілу громаду. І все це вшановується під час Кванзи».

Під час Кванзи запалюється сім свічок, кожна з них символізує ключові принципи життя, серед яких єдність, цілеспрямованість, творчість, віра. Айкенс пам’ятає перші подарунки, які отримала 40 років тому:

«Коли я була маленька, нам дарували помаранчі, адже вони були просто безцінні тоді. Їх просто ніде не було. Ми брали старі шнурки, обв’язували ними помаранчі, вставляли гвоздику, обгортали серветкою та дарували такі от гарні святкові помаранчі».

Сер Джеймсон святкував Кванзу у 80-их ще хлопчиком. Сьогодні він хоче відродити цю традицію у колі своєї родини:

«У 90-их я ще трохи святкував Кванзу, а потім якось відійшов від традиції. Тепер, коли у мене є власна родина, я хочу навчити їх семи заповідям Кванзи».

Айві Гілтон організовує святкування Кванзи вже майже 20 років. Сьогодні вони закликає відзначити свято у Музеї громади Анакостії. Згідно із принципом єдності Айві підтримує членів афроамериканської громади:

«Я приймаю свідоме рішення підтримувати своїми грошима бізнес чорношкірої громади».

Якнайменш половина, а за деякими підрахунками і до трьох мільйонів чорношкірих американців, відзначають це свято, яке першого січня закінчується святковими частуваннями.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG