Спеціальні потреби

Керрі: Захід готовий вести з Росією переговори щодо України


Джон Керрі виступає в Брюсселі. 4 жовтня, 2016р.
Джон Керрі виступає в Брюсселі. 4 жовтня, 2016р.

Держсекретар США підкреслив, що західні союзники мають намір дотримуватися принципів свободи і міжнародного права

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що західні альянси готові працювати з Росією над пошуком розв’язання кризи в Україні, проте будуть твердо дотримуватися принципів свободи і міжнародного права.

Виступаючи у вівторок в Бельгії, Керрі заявив, що НАТО «не прагне послаблювати, стримувати або розділяти росіяе або будь-яку іншу націю».

«НАТО є оборонним альянсом. Російський народ, зокрема, повинен це знати, незважаючи на те, що кажуть його лідери. Наш Альянс не прагне послабити, стримати, або обмежити росіян, або будь-яку іншу націю. Ми хочемо працювати з такою Росією, яка була б відданою вирішенню загальних проблем. Насправді я, напевно, провів більше часу з російськими міністрами закордонних справ, ніж з будь-яким іншим іноземним дипломатом.

«Але готовність НАТО і країн ЄС шукати спільної мови з Росією не звільняє нас від обов'язку дотримуватися принципів свободи і міжнародного права. Саме тому ми, як і раніше, непохитні в нашій підтримці стабільної, єдиної і демократичної України. І Москва не повинна мати ніяких сумнівів з цього приводу. Ми не відступимося від наших принципів.

«Жоден з нас не змириться з відвертою агресією, і Європа повинна це розуміти краще, ніж будь-хто в світі. Тому ми і ввели санкції, і наполягаємо на дипломатичному вирішенні конфлікту на Донбасі і питання протизаконної анексії Криму, одночасно закликаючи уряд України триматися курсу і прискорити темп реформ. Росії не подобаються санкції, але не треба забувати, що вони введені не без причин, їх мета - сприяти встановленню верховенства права та усталених норм міжнародної поведінки. Санкції розроблені виключно, щоб відновити мир, стабільність і суверенітет держави», - підкреслив держсекретар США Джон Керрі.

Відносини між Москвою і західними країнами стають все більш напруженими з тих пір, як в 2014 році Росія анексувала Крим і почала підтримувати сепаратистів на сході України.

США запровадили санкції щодо Росії за порушення суверенітету України, а Північноатлантичний альянс розмістив свої військові контингенти уздовж російських кордонів.

Дивіться також: План Путіна - знищити Європу і побудувати нову імперію - американські політоглядачі

План Путіна - знищити Європу і побудувати нову імперію - американські політоглядачі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

XS
SM
MD
LG