Спеціальні потреби

США та Росія на краю провалля, а Москві загрожують нові санкції за Сирію - західні експерти


Цікаво, що виконання відповідальності "відступити від краю" здається завжди випадає США та Заходу, і ніколи - Росії
Джоел Вассерман

Напруга у відносинах США-Росія сягнула найнебезпечнішої точки з часу найгостріших моментів українського конфлікту. Про це у Twitter заявив Дмитро Тренін, директор Московського центру Карнеґі на фоні інформації про припинення переговорів між США та Москвою щодо Сирії та виходу Росії із договору про контроль за озброєннями, який передбачав утилізацію обома сторонами 34 тон плутонію, який може використовуватись для створення ядерної зброї.

"Відносини США-Росія сягнули найнебезпечнішої точки з часу найгостріших моментів конфлікту в Україні у 2014-му - 2015-му роках. Необхідно відступити від краю провалля", - твітнув у вівторок Тренін, якого деякі оглядачі у США називають наближеним до Кремля.

У понеділок США звинуватили Кремль у тому, що він спільно із збройними силами президента Сирії Асада здійснює жорстокі авіабомбардування міста Алеппо.

Зараз потрібна не нова політика США щодо Сирії, а нова політика США щодо Росії

"Цікаво, що виконання відповідальності "відступити від краю" здається завжди випадає США та Заходу, і ніколи - Росії", - відзначив у коментарях до допису Треніна, американський безпековий аналітик Джоел Вассерман з Інституту глобального лідерства університету Тафтс (IGL-Tufts University - прим. ГА).

Обмежити Росії доступ до фінансових структур Заходу - також закликав Вассерман.


Майже повністю невірними були оцінки та прогнози поведінки Росії з боку посадовців США, відзначає Еміль Гокаєм - близькосхідний експерт у International Institute for Strategic Studies.

"Зараз потрібна не нова політика США щодо Сирії, а нова політика США щодо Росії", - наголосив Гокаєм.

"Думаю, що нові санкції щодо Росії є досить імовірними", - відзначила Лаура Розен.

Московський центр Карнеґі є однією із небагатьох західних організацій, які не отримали у Росії статус "іноземного агента", який значно обмежує свободу діяльності організації.

Причиною цього може бути особлива роль, яку центр та його директор Дмитро Тренін відіграють у сучасних американсько-російських відносинах. Про це у 2015-му році писав американський консервативний оглядач Джеймс Кірчик.

"Троянським конем" прокремлівських настроїв у Вашингтоні", - за словами Кірчика, назвав Московський центр Карнеґі у розмові із самим Кірчиком один із колишніх американських високопосадовців.

"Тренін провів 21 рік у радянській армії і має ранг полковника. Аналіз його робіт від початку конфлікту в Україні викриває промовисту звичку робити миролюбні прогнози дій Росії та закликати США та Європу погодитись із войовничістю Росії", - писав про Треніна Кірчик влітку 2015-го року.

Дивіться також: А ось як українські ветерани стають на ноги у США

А ось як українські ветерани стають на ноги у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG