Спеціальні потреби

За збитий "Боїнг" Росію можливо довше тиснутимуть санкціями - експерт


Побачимо, що відбуватиметься, коли суди почнуть розглядати позови родин жертв

Посилення санкцій проти Росії та їх збереження на довший час є найбільш імовірним наслідком висновнків міжнародної Спільної слідчої групи, яка встановила, що "Боїнг" Малайзійських авіаліній було збито "БУК-ом", який прибув до України з Росії та після події повернувся до РФ. Про це, відповідаючи на запитання "Голосу Америки", заявила низка західних політичних експертів.

"Санкції проти Росії протримаються довше", - твітує у відповідь на запитання "Голосу Америки" Балаш Ярабік, дослідник аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

Потриндять та й годі

Прогнозувати, чим розслідування обернеться для Росії ще зарано - вважає Александр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні.

"Побачимо, що відбуватиметься, коли суди почнуть розглядати позови родин жертв", - відзначає Кларксон.

"Хотілося би побачити більше тиску на Росію з вимогою передати винних у збитті "Боїнга" голландському суду", - відповів на запитання "Голосу Америки" Ян Бонд, директор з аналізу закордонної політики в аналітичному центрі Center for European Reform (Лондон).

"Я вважаю, що справедливим наслідком розслідування можуть стати додаткові санкції щодо Росії, а також закінчення моди на політичних апологетів Росії"", - коментує український журналіст-міжнародник Максим Еріставі, який користується значним впливом у середовищі західних експертів та медійників.

Очікування українських фоловерів "Голосу Америки" на момент підготовки матеріалу були здебільшого скромними.

"Потриндять та й годі", - пише один із користувачів.

"Чекаю посилення санкцій", - також відповіли на запитання "Голосу Америки".

"Слідство обіцяють завершити у 2018-му році, тому нічого окрім іміджевих втрат для Путіна очікувати не доводиться", - вважає інший користувач.

Дивіться також: Орися Луцевич: "Трамп подібний до Путіна: вони обоє апелюють до минулого, а не показують візію майбутнього"

XS
SM
MD
LG