Спеціальні потреби

Росія вимагає від США скасування всіх санкцій і компенсації збитків (ОНОВЛЕНО)


Москва відновить дію укладеної з США угоди про утилізацію плутонію в разі, якщо Вашингтон скасує всі запроваджені проти Росії санкції і так званий «закон Магнітського», - йдеться в тексті законопроекту про призупинення дії угоди.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

У документі, внесеному президентом Росії Володимиром Путіним на розгляд Держдуми, зазначається, що дія угоди про утилізацію плутонію буде відновлена в разі, якщо США усунуть «причини, що призвели до корінної зміни обставин».

Зокрема, в законопроекті уточнюється, що мова йде про скорочення військової інфраструктури і чисельності контингенту США в країнах, що вступили в НАТО після 1 вересня 2000 року, до рівня, на якому вони перебували в момент вступу в силу угоди, підписаної сторонами в тому ж 2000 році.

Іншою умовою у документі називається скасування так званого «закону Магнітського», що дозволяє Вашингтону накладати фінансові та візові санкції щодо росіян, причетних до порушень прав людини.

Крім того, для відновлення співпраці Москва вимагає скасувати всі санкції, запроваджені США проти Росії після анексії Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі, а також компенсувати їй завдані цими санкціями збитки.

Прес-секретар Білого дому Джош Ернест, виступаючи на брифінгу для преси, висловив розчарування рішення російського президента.

«Рішення російської сторони вийти з угоди в односторонньому порядку нас розчарувало ... Угода була досягнута між Росією і США, тому що саме ми є двома країнами, які мають найбільший об’єм цього матеріалу. Обидва лідери зробили нерозповсюдження ядерної зброї своїм пріоритетом. США, очевидно, зацікавлені в дотриманні принципу нерозповсюдження та зниження ризиків, пов'язаних з можливістю ядерного тероризму. Ці ризики визнала і Росія. США виконують свої зобов'язання послідовно, ми б хотіли, щоб Росія дотримувалася і своїх», - заявив прес-секретар Білого дому.

Про призупинення Росією дії угоди про утилізацію надлишкового збройового плутонію було оголошено у понеділок, 3 жовтня.

Повідомлялося, що відповідний указ підписав президент Володимир Путін.

У документі, опублікованому на сайті правової інформації Росії, йдеться про те, що дія угоди призупиняється «у зв’язку з докорінною зміною обставин, виникненням загрози стратегічної стабільності в результаті недружніх дій Сполучених Штатів Америки щодо Російської Федерації і нездатності Сполучених Штатів Америки забезпечити виконання взятих зобов’язань щодо утилізації надлишкового збройового плутонію відповідно до міжнародних договорів, а також виходячи з необхідності вжиття невідкладних заходів щодо захисту безпеки Російської Федерації».

Угода про знищення плутонію Росія і США підписали в 2000 році. Угода передбачала переробку 34 тон плутонію з кожної сторони в паливо для атомних електростанцій.

У квітні 2016 року Путін заявив, що США не виконали свою частину зобов'язань зі знищення плутонію. За його словами, США не побудували підприємств для переробки і знищення плутонію тим способом, який був зафіксований в угоді.

За словами Путіна, Росія побудувала підприємство для переробки плутонію, виконавши таким чином свої зобов'язання за угодою. США вирішили утилізувати плутоній іншим способом - за допомогою спеціальних контейнерів, однак Москва вважала це порушенням угоди.

Американська сторона тоді заявила, що зміна методу утилізації плутонію не може привести до перегляду угоди.

Дивіться також: Яша Монк: "Вплив Путіна - згубний і небезпечний, і бажання популістів зліва та справа співпрацювати з ним за цим напрямком викликає серйозне занепокоєння"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG