Спеціальні потреби

США засудили переслідування у Росії американських дипломатів


Елізабет Трюдо
Елізабет Трюдо

Згідно з Державним департаментом США, кількість випадків переслідування російськими спецслужбами американських дипломатів у Москві «значно зросла».

Таку заяву на брифінгу в понеділок зробила офіційний представник Держдепартаменту США Елізабет Трюдо у відповідь на прохання журналістів підтвердити дані про випадок навмисного отруєння двох американських дипломатів у Санкт-Петербурзі в готелі під час однієї з конференцій ООН щодо боротьби з корупцією.

Про це повідомляє столичне видання Washington Examiner.

«Ми надалі стурбовані тим, як обходяться з нашими дипломатичними і консульськими співробітниками протягом останніх двох років. Наші занепокоєння ми висловили на найвищих рівнях уряду Росії, - підкреслила на брифінгу для журналістів представниця Держдепу Елізабет Трюдо.

Трюдо зауважила, що йдеться, зокрема, про переслідування та спостереження за американськими дипломатами в Москві спецслужбами та дорожньою поліцією.

«Кількість таких випадків значно зросла. Ми наголошували вже раніше, що вважаємо таку поведінку неприйнятною», - зазначила рюдо.

Інцидент, про який стало відомо лише зараз, стався у листопаді 2015 року, коли американським чиновникам дозволили відвідати Росію після введення проти неї економічних санкцій, пов'язаних з агресією РФ проти України.

Крім цього, на брифінгу у понеділок в центрі уваги також стояли питання призупинення участі США в переговорах з Росією щодо перемир’я в Сирії та рішення президента Путіна вийти з угоди з США про утилізацію плутонію.

Трюдо сказала, що США продовжуватимуть співпрацювати з Росією у сферах спільного зацікавлення.

«Одначе у нас гострі розбіжності з Росією, безумовно, щодо Сирії, України та цієї угоди про утилізацію плутонію», - зазначила речниця Держдепу.

Путін прагне змінити таку динаміку, одначе, вимагаючи, щоб США змирилися з його агресивною поведінкою в Україні, наприклад, в обмін на співпрацю в інших справах.

Крім призупинення дії угоди про утилізацію плутонію, Путін вимагає, щоб США скасували санкції, введені проти Росії за її анексію Криму і дестабілізацію Донбасу, як також скоротили американську військову присутність у країнах НАТО.

Щодо призупинення її участі в угоді МЗС Росії заявило, що Москва не має на меті погіршити відносини із Сполученими Штатами.

«Ми хочемо, щоб Вашингтон зрозумів, що не можна однією рукою запроваджувати проти нас санкції, наслідків яких не відчуватимуть американці, а другою рукою продовжувати селективну співпрацю в сферах, які їм вигідні».

Елізабет Трюдо заявила, що Сполучені Штати прагнуть конструктивного діалогу з Росією у стратегічних питаннях, однак це саме Росія, яка, натомість, продовжує дестабілізуючу діяльність, призупинивши участь в таких угодах, як ця про утилізацію плутонію, що сприяє міжнародній безпеці.

Дивіться також: Яша Монк: "Вплив Путіна - згубний і небезпечний, і бажання популістів зліва та справа співпрацювати з ним за цим напрямком викликає серйозне занепокоєння"

XS
SM
MD
LG