Спеціальні потреби

США планують висунути звинувачення проти російських хакерів


Справа ускладнюється тим, що докази найчастіше засекречені

Федеральне бюро розслідувань намагається зібрати достатньо доказів, щоб дозволити Міністерству юстиції пред’явити звинувачення деяким з російських громадян, яких американська розвідка підозрює в хакерських зломах акаунтів американських партій і політиків, повідомляють правоохоронні і розвідувальні органи США.

При цьому вони відзначають, що завести такі справи вкрай складно, оскільки найбільш переконливі докази проти іноземних хакерів найчастіше засекречені.

І все ж у Білому домі і Держдепартаменті вважають, що судове переслідування – найкращий спосіб відреагувати на дедалі частіші спроби Росії зірвати і дискредитувати листопадові вибори, не вступаючи у відкриту конфронтацію з російським президентом Володимиром Путіним.

«Не діяти – не варіант, тому що це буде демонстрацією слабкості та лише підштовхне Росію до подальшого втручання, проте симетрична відповідь несе в собі істотні ризики», – зазначає один із співробітників адміністрації, що беруть участь в обговоренні цього питання.

Росія заперечує, що спонсорує або заохочує будь-яку хакерську діяльність.

Прес-секретар Білого дому Джош Ернест у четвер заявив журналістам, що адміністрація визнає складність пошуку відповідної відповіді, а ФБР зіткнулося зі складним завданням.

«Ми опинилися на недослідженій території, і президент дуже зацікавлений у тому, щоб спробувати встановити міжнародну норму, – сказав Ернест. – Я надам ФБР можливість розповідати про зібрані докази, але я вважаю, що у відомстві також усвідомлюють, що як тільки вони зроблять таку заяву, більшість людей зрозумілим чином захочуть ознайомитися з цими доказами. А деякі з них можуть виявитися матеріалами, які ми не хочемо показувати».

Також у четвер сенатор-демократ Джін Шагін написала керівництву сенатського комітету з міжнародних відносин листа з проханням провести слухання, присвячене питанню про те, «чи застосовує Росія тактики, які давно використовувала, щоб вплинути на вибори в таких країнах, як Україна і Грузія, на цього разу в США».

Ричард Кларк, який служив радником з питань безпеки за президентів Джорджа Буша-старшого, Білла Клінтона і Джорджа Буша-молодшого, зазначає, що в цій ситуації США можуть викрити російських хакерів і закликати до посилення санкцій проти Росії і відомств, підприємств або осіб, причетних до кібератак.

Дивіться також: Трампу як президенту загрожує конфлікт інтересів між його рішеннями як лідера США і фінансовими інтересами його сім'ї

XS
SM
MD
LG