Спеціальні потреби

МВФ схвалив надання Україні кредиту на суму в один мільярд доларів


Директор-розпорядник МВФ Кристін Лаґард
Директор-розпорядник МВФ Кристін Лаґард

Сума виявилась меншою від того, що сподівалися, але президент Порошенко заявив, що тепер Україна може розраховувати на кредитні гарантії США та кредит від ЄС.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила довгоочікуваний кредит Україні на суму одного мільярда доларів. Вона винесла це рішення після вивчення антикризової програми країни.

МВФ погодився виділити Україні 17,5 мільярда доларів у рамках чотирирічної програми, але виділення коштів зумовлено успіхами влади в проведенні економічних і антикорупційних реформ.

Програма існує з березня 2015 року, і до цього часу Україна вже отримала приблизно 7,62 мільярда доларів.

Директор-розпорядник МВФ Кристін Лаґард заявила після голосування в раді, що «Україна демонструє ознаки оновлення економіки, незважаючи на зовнішню ситуацію і серйозну економічну кризу». Збільшуються міжнародні резерви, як і довір’я. Вона пояснила це реалізацією реформ, макроекономічною політикою та відважними кроками у сфері енергетичних тарифів.

Сума кредиту виявилася меншою очікуваних 1,7 мільярда доларів, оскільки деякі реформи, яких вимагав фонд, зупинилися.

Однак в заяві МВФ йдеться, що Рада директорів схвалила відступ від вимог до Києва, що стосуються міжнародних резервів, прострочень у виплаті зовнішнього боргу і обмежень на валютні операції.

Президент Петро Порошенко заявив, що рішення фонду відкриває шлях до отримання ще одного мільярда доларів у вигляді кредитних гарантій США і нових кредитів від ЄС на суму 600 мільйонів євро.

«Все це дозволить тримати стабільність гривні, зафіксувати досягнуту нами макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання», – підкреслив Порошенко.

У своїй заяві український лідер зазначив, що спроби Росії зірвати рішення про транш провалилися.

«Кремль програв в цій операції. Реформи роблять нас сильнішими, а разом з тим міцнішою стає і наша здатність протидії зовнішньої агресії», – зазначив він.

Дивіться також: Російські хакери здійснили атаку на Всесвітнє антидопінгове агентство

Російські хакери здійснили атаку на Всесвітнє антидопінгове агентство. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG