Спеціальні потреби

Про небезпечний вакуум в серцях українців попередив експерт American Enterprise Institute


Підготовка до військового параду у Києві
Підготовка до військового параду у Києві
ЄС та США мають переконатись, що вони завоюють розум та душі українців

Недостатня економічна та військова підтримка України з боку Заходу та відсутність інтересу до популяризації західних цінностей серед українців можуть обернутись приходом до влади в Україні "сумнівних сил". Про це у колонці, оприлюдненій виданням The Financial Times заявив Далібор Рогак, дослідник центру дослідження державної політики США American Enterprise Institute.

"ЄС та США мають переконатись, що вони завоюють розум та душі українців. Інакше, вакуум можуть заповнити однозначно сумнівні сили, на можливість чого вказує нинішня ностальгія за українським націоналізмом часів Другої світової війни", - пише Рогак.

Експерт відзначає помітний прогрес, якого Україна досягнула за окремими напрямками (легкість відкриття власної справи, дерегуляція, унифікація цін на газ - прим. ГА), вказуючи при цьому на падіння економічного виробництва, корупцію та значний вплив олігархів, як фактор, що може гальмувати важливі перетворення у країні. Не оминає автор увагою і продовдження агресії Росії проти України.

Вакуум можуть заповнити однозначно сумнівні сили, на можливість чого вказує нинішня ностальгія за українським націоналізмом часів Другої світової війни

На цьому тривожному фоні, підтримка Заходом України у протистоянні із Москвою зменшується, непокоїться експерт.

"Захід має надавати Україні допомогу, необхідну для захисту, включно із летальною допомогою. ЄС має рухатись далі у питанні затриманого процесу лібералізації візового режиму для України та Грузії", - пише Рогак.

Експерт особливо наголошує на тому, що Захід має ставити за мету не лише підтримку існування України (як це робить програма МВФ та технічна підтримка Києву, здійснювана Заходом - прим. ГА), але і підтримку віри українців у демократію та західні цінності.

Україна є і, ймовірно, залишиться глибоко недосконалою країною

"Україна є і, ймовірно, залишиться глибоко недосконалою країною. Але це не означає, що боротьба за її успіх не є критично важливою як для просування демократичного капіталізму, так і для гарантування того, що Європа лишатиметься цілісною, вільною та мирною", - пише Рогак.

Дивіться також: Хто вони, затяті прихильники Дональда Трампа?

Хто вони, затяті прихильники Дональда Трампа? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG