Спеціальні потреби

Керрі: Путін створює «власний світ», який усунутий від реальності


Державний секретар США Джон Керрі
Держсекретар США Джон Керрі заявив, що, на його думку, направляючою рукою в ескалації кризи в Україні є президент Росії Володимир Путін.

Глава дипломатичного відомства попередив, що США перебувають лише «в декількох дюймах» від введення санкцій проти російського енергетичного і фінансового сектора.

«Просто відчувається, як він створює власну реальність, власний світ, які дуже серйозно усунуті від реальної обстановки, в тому числі, для людей в його власній країні», – сказав він в інтерв’ю газеті Wall Street Journal.

Відповідаючи на запитання, чому адміністрація продовжує йти шляхом покарання окремих осіб або компаній, а не вводить санкції проти цілих секторів російської економіки, наприклад, енергетичного, фінансового або оборонного, Керрі відповів: «Ми в декількох дюймах від цього. Якщо вони підуть цим шляхом, то справа дійде саме до цього».

При цьому Керрі не сумнівається: дії Росія є результатом не якогось колективного російського бачення світу, а цілей окремої людини – Володимира Путіна.

Особистий фактор явно грає дуже значну роль в українській кризі, вважає глава американської дипломатії, і цей фактор проявляється «цілком недоречним для лідерів 21-го століття способом».

«Це дивовижний прояв якоїсь особистої реакції на ситуацію, яка не вписується в уроки, засвоєні за останні 60-70 років. Він настільки відірваний від реальності, що стає сумно, коли починаєш думати про наслідки, – додав Керрі. – Російському народові доведеться заплатити за це певну ціну. Сумно, що це відіб’ється на російському народі, який, очевидно, не повинен платити цю ціну, оскільки все це представляється особистим рішенням президента Путіна».

На думку Керрі, звернення російського лідера до націоналізму особливо «небезпечно в даний час і в даному місці».

Крім того, Керрі відкинув ідею, що Росія діяла спонтанно. «Немає сумнівів, що плани щодо Криму здійснювалися дуже продумано», – сказав він.

«Звичайно ж, план є. І я б сказав, що він здійснюється з примітною рішучістю», – додав дипломат.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG